IDN v TLD .cz, tedy oháčkované české domény opět neprošly (viz bleskovka Češi opět razantně odmítli diakritiku v doménách) a je to IMHO jedině dobře. Osobně jsem k tomu v posledních letech psal dvakrát: IDN neprošlo ani letos, bohudík Jen ne háčky prosím vás Jak už jsem psal, v Českém prostředí je prostě IDN nesmysl. Chápu to v ruštině či čínštině, kde IDN řeší problém, že Rus či Číňan nezná latinku. Ale tam kde není problém psát latinkou má prostě IDN jen samé nevýhody.
Internet Explorer byl cca. od roku 1997 dominantním prohlížečem, ve svých nejlepších letech byl nainstalován na 9 z 10 počítačů. Posledních cca. 8 let jeho podíl klesá a právě tento týden poklesl natolik, že byl (minimálně v ČR) předstižen (součet všech jeho verzí, data viz český Toplist) do té doby druhým prohlížečem – Firefox (a jeho odnože s jádrem Gecko).
Jenom krátká zprávička – připravuji drobný test nástrojů, které slouží pro přípravu wireframe / designu internetových stránek. V poslední době se jich vyrojila spousta, např. MockFlow Balsamiq inpresso screens Mockingbird … … takže se v tom chci sám zorientovat. Cílem je najít nástroj, který bude lepší než tužka a papír, což byl vždy větší challenge než se zdá. Test bude nicméně velmi subjektivní, tj…
Martin Snížek dnes na Lupě píše o pokročilých nástrojích webové analytiky, které mají pomoci, když přestává stačit Google Analytics. Bohužel je to vzato tak zjednodušeně, že vlastně nesouhlasím s ničím, co je v článku obsaženo a vlastně jsem se tam nedozvěděl vůbec nic o tom, které nástroje existují (kromě dvou) a už vůbec ne co nabízí a proč bych si je měl vybrat. Takže vlastně celé sdělení článku je o tom, jaké jsou fáze projektu webové analytiky (které jsou ovšem stejné i u základní analýzy).
Na Chrome OS se těším už asi 10 let. Určitě si teď říkáte "co to ten ignorant žvaní, před deseti lety tu téměř nebyl ani Google, žádný alternativní prohlížeč, natož Chrome a tedy ani žádné info o tom, že by se něco takového mělo kdy objevit…
Počet uživatelů prohlížeče Internet Explorer 8 překročil u nás poprvé počet uživatelů staršího IE 8, alespoň podle globální statistiky TopListu. Ovšem trend vývoje křivek obou prohlížečů se prakticky zastavil, další změny budou nejspíš velmi pozvolné. [caption id=„attachment438“ align=„alignnone“ width=„300“ caption=„Statistika TopList“][/caption]
Po téměř dvou letech se loučím s pozicí technického ředitele a marketingového specialisty u firmy Developstudio. Za své profesionální úspěchy považuji například zvýšení obratu u jednoho eshopu s dříve několik let stabilním obratem 8 MIO měsíčně z bezplatných vyhledavačů na 36 MIO měsíčně během posledních 12 měsíců (viz graf) a obdobné zvýšení u příjmů z PPC kampaní.
Jak jsem psal, pořídil jsem si nového miláčka, pravděpodobně druhý (jak jsem byl opraven v diskusi) nejlehčí notebook v historii, DELL E4200. Aby to nebylo málo, dávám si tam poslední betu Windows 7 a to její 64bitovou verzi, no a po téměř 20 letech zkouším opustit Microsoft Office a instaluji Open Office. Zde jsou mé postřehy.
Rok 2008 byl černá můra prognostiků – u nás nás i president ujišťoval, že se budem nacházet v nejlepší ekonomické situaci, v US tipovali na max. krach menších bank a přišla krize, o které se dnes vyjadřují jako o největší celosvětové ekonomické krizi v historii. Volební odhady u nás předvídaly modrooranžovou plichtu a místo toho přišla rudooranžová smršť…
Psal jsem tu před pár dny o tom, že podpora háčků a čárků v doménách (IDN: Internationalized Domain Names) druhé úrovně pod top level doménou CZ naštěstí opět neprošla a napsal jsem i důvody proč myslím, že je to kravina, ale i nápad jak potřebu menšiny a problém většiny efektivně řešit. Děkuji všem za komentáře pod článkem, jsem rád, že to vidím podobně jako většina.