Hlavní navigace

Internet, rádio, televize. Není to jedno?

23. 3. 2008 18:15 (aktualizováno) Michal Černý

Na iDnes dnes opět běží přímý video přenos a naskýtá se otázka kde a zda vůbec existují hranice mezi všemi třemi mediálními fenomény.

Aktualizováno.

Již jsem si zvykli na čtení zpráv na čtení zpráv, komentářů, fejetonů i glos z monitorů našich počítačů. Postupně se učíme poslouchat rádio přes internet a podle všech statistik nám to nejde vůbec špatně. Také sledování pořadů které již proběhly z webu České televize slaví úspěch.

Když jsem se ptal zástupců ČT na to, zdali neplánují na webu spustit internetové rádio, obdržel jsem odpověď, že to není jejich role. Přitom ČT 24 má i čistě zvukovou podobu, která je šířena přes internet. Snad až na rubriku Bez komentáře se jedná v podstatě o velice zajímavou alternativu k Radiožurnálu. A po pravdě řečeno velice dobrou. Osobně jsem po změnách na CRo1 přešel právě na ČT24 i ve zvukové podobě.

Rozhlasové stanice i televize budují své weby, weby nakupují a tvoří rádia a televize. Vypadá to, jako kdyby nikdo nebyl spokojen s „tím svým“. Nebo má pocit, že rozšíření spektra médií, které využívá mu může přinést další uživatele, nebo alespoň ty stávající udržet.

Vypadá to, že hranice mezi internetem, tiskem, rádiem a televizí bude čím dál tenčí. Nejen že začínáme přestávat rozlišovat hranice mezi web 2.0 a klasickými aplikacemi ale i mezi médii. Integrační tendence na internetu jsou značné.

Internet se stává natolik integrální součástí našeho života, že rozhodnout kde končí a kde již nastupuje něco jiného je stále obtížnější. Ale řekněte sami, je to vůbec potřeba?

Doplňeno:

A tak se objevila další zajímavá informace. Zmiňovaný sedmý zápas mezi Kometou Brno a mladou Beleslaví sledovalo na 40 tisíc lidí, což je 10 tisíc lidí více, než přenos z pátého duelu. Celé to realizovali dvě kamery a nechyběl živý komentář. Kvalita oproti přenosu v televizi byla mizerná – jak v množství frame za sekundu, tak v kvalitě kamer, grafice i komentáře.

Ale vypadá to, že se Mafře úspěch dostavil.

Sdílet