Hlavní navigace

Pražáci, už máte opencard?

14. 1. 2008 14:45 tester

Všiml jsem si už po několikáté reklamy v tramvaji, že se můžu na internetu podívat, kolik mám dopravních přestupků. Stačí jít prý na adresu www.praha.eu. Adresu jsem zapoměl, ale google mě velice rychle navedl na článek, kde byl postup příhlášení. Vybral jsem tedy na praha.eu sekci doprava a podsekci Vím jak řídím. Tam se objevilo toto oznámení:

Informace o nevyřešených přestupcích

Nejste přihlášeni k portálu. Pokud vlastníte kartu opencard a máte zřízenou službu „Vím, jak řídím“, přihlaste se prosím. Pokud si chcete službu zřídit, zde najdete podrobný návod.

//<![CDATA[ var DOCUMENTGROUP=‚Ta­bObcan‘; var DOCUMENTNAME=de­codeURIComponen­t()+cpsmnu_title; //var ACTION=; //var AMOUNT=‚USD0.00‘; //var ORDERID=''; //]]> 

Klikl jsem na zde a vyskočila chybová stránka:

Došlo k chybě, která může být způsobena vnitřní chybou systému, vysokou zátěží portálu nebo Vaší delší nečinností.

Zkuste se vrátit na úvodní stránku portálu a opakovat problematickou­ akci.

possiblecause

  • Snažíte se přistoupit na kanál, který není definován.

Zpět

Ale pořád nic o přestupcích. Tak jsem se vrátil na hlavní stránku a tam byl přímo článek „Vím jak řídím“. Dočetl jsem se, že si musím k tomu, abych zjistil mé přestupky zřídit opencard. Tzn. musím vyplnit formuláře na opencard.cz a papírově je donést na magistrát. Abych se mohl z mého počítače dívat na to jak řídím, tak musím ale připojit čtečku těchto karet. Ve FAQ jsem si přečetl, že čtečku mi zapůjčí zdarma. Takže jestli tomu dobře rozumím, pro službu Vím jak řídím si musím k počítači připojovat další HW.

Na www.opencard.cz je možné najít pár dalších informací a je i několik článků na webu, třeba že tyto karty budou sloužit, nebo už slouží jako parkovací karta, karta do knihovny a někdy v budoucnu i jako jízdenka do MHD. Také jsem se dočetl, že je to snad financované z nějakého evropského projektu.

Můj závěr je, že ty reklamy v MHD jsou jen šméčko na lidi jak prý říká Frata Kocourek. A jde primárně o to, abychom si pořídíli karty. Teď už jen několik čistých spekulací. Nejspíš to všechno kolem karet stálo spoustu peněz a jednou z podmínek bylo, že se musí do datumu X.Y rozdat tolik a tolik karet. Také nesmíme zapomenout, že někdo vyrábí čtečky karet a při takové zakázce se některým úředníkům zajisté sbíhají sliny.

A teď vážně. Opravdu by se nenašel lepší způsob zabezpečení aplikace „vím jak řídím“ než kartou?

Vlastníte opencard?

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).