Hlavní navigace

Nishkamův blog na Lupě

 • Krizove rizeni nekolika projektu

  Po dlouhe dobe se ozyvam s dotazem na zkusene. Vsiml jsem si pomerne bezne situace s rizenim projektu: mame dejme tomu 4 projekty na starosti. Pro zjednoduseni kazdy zabira 25% vsech zdroju projekt c.1 se komplikuje a vyzaduje vice zdroju odcerpavam zdroje na ukor jinych projektu nasleduje komplikace s projekty c.2,3 a 4 jako vysledek uplny stres, deprese a pokus o sebevrazdu :)
  24. 6. 2010 9:29
 • OpenCoffee je dobra akce

  Uz po nekolikate jsem navstivil OpenCoffee v Praze a musim rict, ze jsem pokazde nadsen. Co se mi libi? Krome toho kafe a pohosteni – velmi efektivne vyuzity cas, prijemna a otevrena atmosfera. Lidi, co tam chodi, jsou na pomezi technologie a podnikani, coz mi maximalne vyhovuje. Vzdy se proto seznamim s nekym novym a navazu dobre kontakty.
  28. 8. 2009 17:58 (aktualizováno)
 • Novy vir ziskava hesla

  Podle compulenta.ru se objevil novy vir, ktery ziskava hesla uzivatelu ruske socialni site vkontakte.ru Nejakou dobu byla volne ke stazeni databaze hesel ke 135 tis. uctum Zajimavy je zpusob fungovani viru. Modifikaci C:\WINDOWS\sys­tem32\drivers\et­c\hosts docilil smerovani vkontakte.ru na jiny server, ktery pak jen posbiral hesla pomoci prihlasovaciho fomrulare.
  1. 8. 2009 10:03
 • Napad na internetovy projekt - nezavazna seznamka na par hodin

  Videl jsem to nekolikrat. Nekdo napise u sebe na blogu neco jako „Zitra jedu do Brna (Prahy, New-Yorku…) budu mit odpoledne cas do 10 vecer. Zasel by nekdo se mnou na kafe nebo na jazz?“ Napadlo me, proc neudelat neco na zpusob seznamky, ale bez toho zavazku a ocekavani (vztahu, manzelstvi, sexu apod.). Mam proste cas, nechci byt sam nebo se zrovna nudim, pripadne rad poznam nove lidi…
  29. 7. 2009 22:16
 • Valka na internetu

  Kdysi me zasahlo brutalni video natocene cecenskymi vojaky. Tenkrat jsem odmitl dat na nej odkaz. Prislo mi to jako moc silny kafe. Ted se v prostredi ruskeho a beloruskeho interentu odehrava udalost, ktera se znovu tyka cecenskych videi a hne emocemi obrovskeho mnozstvi lidi. Videa, ukazujici jak Cecenci rezou krky ruskym vojakum, pred 2 mesici (3. cervna 2009) zverejnila na svem blogu beloruska blogerka zmagarka. Nazev clanku je „Cecenci zabijeji ruske vojaky jako prasata“
  27. 7. 2009 11:56 (aktualizováno)
 • Podezrela chyba pri odesilani formulare - IE only

  Dostal jsem stiznost od uzivatelky nasi aplikace. Pry „to nefunguje“, a dokonce mam i zpravu o chybovem hlaseni: HTTP Error 500: An internal error was encountered Neni to nic prijemneho a prvni co me napadlo samozrejme bylo, ze jsou potize se serverem. Po kratkem pruzkumu, jsem zjistil, ze se tato chyba objevuje (skoro) vzdy za stejnych okolnosti, po odeslani urciteho maleho formulare ale pouze u te jedne uzivatelky…
  9. 5. 2009 9:23 (aktualizováno)
 • Taky chcete mít vše v jednom?

  Marketing naší aplikace Seminar-CRM přináší zajímavé podněty a zkušenosti. Příklad č.1 z úst potenciálního klienta: „Nechali jsme vyvinout vlastní systém na zakázku externí firmě. Pracovali na tom několik let. Měli jsme nové a nové požadavky na systém a nakonec to bylo tak složité, že se nám to nelíbilo a nepoužíváme ho.“
 • Proč si myslím, že EURO by pro mně bylo lepší než CZK

  Vypadá to, že se přijetí Eura v ČR neustále oddaluje. Odborníci na otázky makroekonomiky k tomu pravděpodobně mají dobré důvody, alespoň doufám. Protože já, jako malý podnikatel, se na to dívám jen z pozice svého soukromého zájmu a rozhodně se nechci pouštět do diskuze s profesory ekonomie ověšenými tituly, protože makroekonomice nerozumím stejně jako Lisabonské smlouvě.
  29. 1. 2009 16:09 (aktualizováno)
 • Stanovení cílů

  Přiznám se bez mučení – cíle, které jsem si napsal pro rok 2008, nebyly naplněny. Neberu to však jako tragédii a prohru, ale jako příležitost se něco naučit. A jedna z věcí je vylepšení procesu stanovení cílů. Nebudu teď řešit, jaké je optimální období pro plánování. Pokusím se jen trochu rozpitvat proces stanovení cílů s nadějí, že mi to pomůže vytvořit správnou perspektivu a zůstat nohama na zemi.
 • Dva nápady kolem e-shopů a GTD

  Hledal jsem tiskárničku pro samolepicí štítky, abych pokročil s implementací GTD. Dospěl jsem totiž k další krizi s množstvím špatně setříděných (= špatně dostupných) informací. Měl jsem vybraný určitý typ tiskárny. Nejdříve jsem zkusil Alzu, pak Google a nakonec zbozi.cz. Na Alze ty tiskárny nemají, v Google se něco našlo, nejlepší zdroj však byl ten seznamácký web zbozi.cz.
  27. 12. 2008 16:11 (aktualizováno)