Hlavní navigace

Výjimečná ochrana proti spamu

26. 6. 2006 7:53 skritek

Už jsem viděl spoustu možných zápisů e-mailových adres na www stránkách z důvodu ochrany proti robotům, kteří je schraňují pro spamery. Asi nejběžnější způsoby ochrany je napsat e-mailovou adresu v následujících formách: nekdo(at)neja­kadomena.cz (nejčastěji používané) nebo n e k d o @ n e j a k a d o m e n a . c z(odstrante mezery) třeba na Lezcovi, ilblog(zavináč)sez­nam.cz na blogu Iva Lukačoviče nebo sales(a)norskes­kog.com na stránkách firmy Norske Skog s výborným návodem pro uživatele webu: To prevent spam, the e-mail addresses are not automatically clickable. Copy the address to your e-mail system and replace the (a) with an @.

Nejpěkněji to má udělané Právnická fakulta Univerzity Palackého, kde robot si vezme adresu kopp(at)listser­v.upol.cz (pokud neumí dešifrovat), ale vám je po kliknutí e-mailová adresa „dešifrována“ na správný tvar.

Co jsem viděl poprvé je způsob zápisu na stránce s kontakty Archivu Akademie věd České republiky. Zápis s dvěma tečkami místo zavináče je opravdu výjimečný např. nekdo..nejaka­domena.cz a ještě k tomu je klikatelný. Ale bez komentáře co s touto adresou udělat, aby byla použitelná, tak jak to dělají jiné servery nebo bez výše použitého „dešifrování“. Tak nevím, jestli ještě teď někdo náhodou nezapomene tuto „adresu“ opravit, tak aby e-mail někam došel.

Máte ještě „lepší příklady“, jak by se to dělat asi nemělo? Nebo jste někde viděli ještě jiné zajímavé způsoby prezentace e-mailových adres na www stránkách, tak aby je nemohli sesbírat roboti spamerů?

Jakým způsobem chráníte svůj mail server před spamem?

Sdílet