Hlavní navigace

Výjimečná ochrana proti spamu

26. 6. 2006 7:53 skritek

Už jsem viděl spoustu možných zápisů e-mailových adres na www stránkách z důvodu ochrany proti robotům, kteří je schraňují pro spamery. Asi nejběžnější způsoby ochrany je napsat e-mailovou adresu v následujících formách: nekdo(at)neja­kadomena.cz (nejčastěji používané) nebo n e k d o @ n e j a k a d o m e n a . c z(odstrante mezery) třeba na Lezcovi, ilblog(zavináč)sez­nam.cz na blogu Iva Lukačoviče nebo sales(a)norskes­kog.com na stránkách firmy Norske Skog s výborným návodem pro uživatele webu: To prevent spam, the e-mail addresses are not automatically clickable. Copy the address to your e-mail system and replace the (a) with an @.

Nejpěkněji to má udělané Právnická fakulta Univerzity Palackého, kde robot si vezme adresu kopp(at)listser­v.upol.cz (pokud neumí dešifrovat), ale vám je po kliknutí e-mailová adresa „dešifrována“ na správný tvar.

Co jsem viděl poprvé je způsob zápisu na stránce s kontakty Archivu Akademie věd České republiky. Zápis s dvěma tečkami místo zavináče je opravdu výjimečný např. nekdo..nejaka­domena.cz a ještě k tomu je klikatelný. Ale bez komentáře co s touto adresou udělat, aby byla použitelná, tak jak to dělají jiné servery nebo bez výše použitého „dešifrování“. Tak nevím, jestli ještě teď někdo náhodou nezapomene tuto „adresu“ opravit, tak aby e-mail někam došel.

Máte ještě „lepší příklady“, jak by se to dělat asi nemělo? Nebo jste někde viděli ještě jiné zajímavé způsoby prezentace e-mailových adres na www stránkách, tak aby je nemohli sesbírat roboti spamerů?

Jakým způsobem chráníte svůj mail server před spamem?

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).