Hlavní navigace

RailsWorx Warťásek - Témata označená nálepkou Webdesign

  • In-Page Editing

    Urob to priamo Mnoho programov má jedno miesto pre vstup a druhé pre výstup, spracovávajúc ich ako osobitné procesy. Používateľský mentálny model v tom ale nevidí rozdiel. Jedno zo základných pravidiel hovorí: Dovoľte vstup všade tam, kde máte výstup. Vo všeobecnosti by sme mali vytvoriť rozhranie tak, aby reagovalo priamo na užívateľskú interakciu. My si popíšeme ten najpoužívanejší.
    18. 1. 2010 12:57 (aktualizováno)
  • Web navigation testing methods

    this article is based on the book “Designing Web Navigation” An important thing in the web development is a design of web navigation. Especially when we are talking about a complex multifunctional web site, such as social network. You can try to design the web navigation „from the ground up“, it is a difficult and interesting way…
    18. 12. 2009 17:43 (aktualizováno)
  • Sign-up framework

    Na téma „jak přivést uživatele na své stránky“ už bylo napsáno článků dost a dost, představme si tedy, že jsme již v situaci, kdy o nás uživatelé vědí a nějakým způsobem se proklikali až k naší službě. V tuto chvíli přichází možná ten nejkritičtější moment, který velmi výrazně ovlivní , zdali budeme mít možnost získat nového uživatele, nebo o jednoho možná nenávratně přijdeme- první dojem – moment, kdy se návštěvník rozhoduje, jestli je pro něj naše služba atraktivní…
    18. 12. 2009 11:45 (aktualizováno)
  • Zrychlujeme web

    Úvodem je nutno připomenout, že neexistuje žádný konkrétní způsob, kterak načítání a samotný chod webové stránky urychlit. Vždy se jedná jen o sadu pravidel a triků, kterak zoptimalizovat stávající stav. Každý požadavek je drahý Browser musí nejdříve získat z názvu domény adresu, navázat TCP spojení a poté si vyžádat stránku, styly, scripty a obrázky. I když je naše „vzdálenost“ k serveru třebas jen 20ms, musíme to vynásobit počtem požadavků.
  • Použití Google Visualization API v Railsovské aplikaci

    Určitě mnozí z vás přemýšlí, jak nejlépe reprezentovat data ve své aplikaci. Samozřejmě můžete vypisovat jednoduchou tabulku, která bude jednotlivé záznamy z databáze reprezentovat. Tohle ale bylo „cool“ asi tak 5 let zpátky, když jsme ani jinou možnost neměli. Nyní máme. Díky Googlu Visualization API (dále již GVA) nyní máme možnost reprezentovat data z databáze v grafu, který se vykresluje v reálném čase. Tedy pomocí jednoduchého javascriptu můžeme vykreslovat grafy, jako je tento.
    9. 11. 2009 12:33 (aktualizováno)
  • Ruby on Rails - Vnořené šablony

    Prvním praktickým článkem bych vám rád představil plugin do webového frameworku Ruby on Rails nazvaný Nested Layouts (česky pak Vnořené šablony). K porozumění vám bude stačit základní znalost frameworku a web designu. Při tvorbě aplikací jste se již určitě setkali s problémem, kdy jste části stránky potřebovali v nějakých případech skrývat, či měnit v závislosti na různých okolnostech…
    9. 11. 2009 0:11 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).