Hlavní navigace

Ubiquity a Bookmarky

19. 6. 2009 12:26 (aktualizováno) php

Pokud bych si měl ve Firefoxu vybrat jediné rozšíření, které bych mohl používat, bez přemýšlení bych zvolil Ubiquity. Nenápadné kouzlo tohoto modulu (kromě nápadného kouzla množství už vytvořených miniaplikací) se neskrývá ani tak v příkazové řádce (tu známe z DOSu a pokud vím tak ani od té doby mě nijak neoslnila), ale v tom, že reaguje ihned po stisku klávesy. Takže píšete, odmazáváte, pak zase píšete a pak se třeba vrátíte zpátky na stránku. Nejpoužívanější klávesou je jednoznačně Backspace.

Bookmarky.cz s Ubiquity

První verze skriptu uměla prakticky jenom přidat aktuální stránku na Bookmarky.cz a bylo to spíš seznamování s technologií. Nová verze teď už ale umí trochu víc, včetně drobné vychytávky se stránkováním, kterou „zatím nemá ani Google ;-)“. Ale o tom později.

Přihlášení a odhlášení

Jak jsem už zmínil v prvním odstavci, většina funkcí funguje bez stisknutí Enter. Přihlásíte se jednoduše tak, že napíšete

bm login uzivatel heslo

pro odhlášení odmáznete zbytek řádku a vyťukáte

bm logoff

Nápověda

Stejným způsobem vyvoláte nápovědu:

bm help

Výpis posledních odkazů

bm last nebo stačí bm l 

příkaz vypíše deset posledních odkazů. A co když jich máme stovky?

bm last 100

Nastavení poštu odkazů funguje, i když dlouhý výpis není moc šťastné řešení. Ale také můžete použít stránkování, prostě stisknete na klávesnici tečku. Každá tečka znamená další stranu.

bm last 5..........

Vyhledávání

Vyhledávací engine by asi vylepšení potřeboval, ale při hledání podle části slova je docela použitelný:

bm s (vyhledávané slovo)

A jako v předchozím případě, také zde  můžete použít také stránkování a nastavení počtu odkazů ve výpisu.

bm s php 10…

Doufám, že se vám nové funkce budou líbit stejně jako mně. Skript si (po instalaci Ubiquity) můžete nainstalovat na serveru www.bookmarky.cz.

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).