Hlavní navigace

Navýšení rychlosti u Nextry

13. 4. 2006 22:43 (aktualizováno) php

Tak jsem byl zase jednou nepříjemně překvapený. Tentokrát svým poskytovatelem ADSL služeb – Nextra alias GTS Novera.

Už při sjednávání služby mi přišla velmi zvláštní jejich pružná cenová politika. Každý měsíc firma nabízí nové programy, v tom přece něco musí být.

A teď nové navýšení rychlosti. Je sice super získat za stejnou cenu výrazně rychlejší připojení, ale proč si svých stálých zákazníků nehledí stejně jako nových? Přece jenom konkurence je velká a není velký problém přejít jinam.

Co mne vlastně tak nadzvedlo?

Na oficiálním webu Nextry jsou čtyři programy. To ale neznamená, že při navýšení rychlosti automaticky „spadnete“ do některého z programů. To, o čem mluvím se označuje magickým slůvkem TRAFFIC. Při navýšení rychlosti na 3Mbity mi totiž zůstal limit dat 3GB, další data se platí zvlášť.

Všechny služby Nextry mají limit daleko vyšší:

Start 512 za 450Kč: 5GB
Fun 1M: za 550Kč 10GB
Fun 2M: za 650Kč 20GB

A já dostanu při navýšení za stejných 650Kč 3GB. Až tak mi ani nevadí ten limit, jako spíš to, že o něm nikde není ani zmínka. V informačním mailu k tomu byla jediná krátká větička: „Ostatní parametry služby zůstávají zachovány“.

Samozřejmě není problém ani u Nextry přejít na jiný tarif, ale stejně ve mně zůstává stín pochybností, že to UDĚLALI SCHVÁLNĚ.

Tož tak.

Sdílet