Hlavní navigace

Sháním schopné OO PHP programátory

6. 5. 2009 12:41 Tomáš Kapler

Slyšel jsem, že současná krize se projevuje i tak, že firmy a lidé programující např. firemní interní systémy a další ne zcela nezbytné záležitosti ztrácí práci, jsem tedy zvědav, jestli se již dají sehnat PHP programátoři (či programátorské tý­my).

Mám momentálně před sebou 3 projekty, pro které sháním PHP programátory, každý zcela jiné velikosti – jeden tak na 3 člověkodny, jeden tak na 4 člověkoměsíce, jeden na více než 1 člověkorok, ty druhé dva jsou vhodné tedy i pro nějaký sehraný tým PHP programátorů či firmu. Všechno to jsou internetové projekty, na všechno jsou peníze, ale preferuji kvalitu, rychlost a efektivitu (mozek a vlastní nápady též vítány).

Ty první dva projekty spolu souvisí (ten první jsou úpravy současného řešení, aby přežilo dobu, než bude hotové druhé řešení), takže tam bych preferoval, kdyby to dělal třeba jeden člověk/tým, abych nemusel všechno vysvětlovat dvakrát.

To třetí řešení je větší projekt pro zahraniční společnost, kde bude potřeba umět pracovat s vyrovnáváním zátěže a zálohováním na více strojích v různých lokalitách, řekněme pro inspiraci, že by zadání bylo „naprogramuj mi Seznam.cz (bez vyhledávání), s plánovanou návštěvností 1–30 MIO UIP denně“.

Objektové PHP je podmínka pro to, abych tomu rozuměl ;) a aby to mí programátoři mohli dále kontrolovat, rozvíjet atd. Optimální bych pak z toho důvodu (kromě prvního případu) viděl i použití nějakého hodně používaného frameworku (tj. Zend), kde mám jistotu, že vždy v budoucnu budu moci sehnat lidi, kteří to budou moci dále rozvíjet, aniž by trávili měsíce luštěním kódu (kdyby z jakéhokoliv důvodu nefungovala spolupráce, jinak nemám důvod měnit vývojáře), nerad se vážu. Ale jestli je to z nějakého výkonového atp. problému u třetího projektu nesmysl, nemusí být ten Zend tak striktní podmínka. Třetí projekt by mohl být i na PHP6 (slyšel jsem, že přináší některé zajímavé výhody).

Těch projektů se rýsuje mnohem víc, tohle je jen co padlo za poslední tři týdny, takže určitě mám zájem i o nějakou dlouhodobější spolupráci. U jednotlivců (první, nebo i ten druhý projekt) preferuji někoho, kdo je schopen pracovat alespoň na 50 % času, ať už firma či jednotlivec, tak budu chtít alespoň jednou týdně vidět a kontrolovat dílčí úkoly a postup (tj. nemusí to být Praha, ale musí se mi to jednou za týden přijet odprezentovat). Důležité jsou pro mě i reference, pro třetí projekt jsou nezbytné (optimálně něco podobně náročného).

Jestli máte zájem, pište či jabbrujte (google talk) na kapler@mediacen­trum.cz nebo volejte 724 111 399. Uvítal bych také schůzku kdykoliv odedneška do příštího úterka, kde by se představily projekty a ze které bych rád znal předběžný cenový a časový odhad, abych mohl naplánovat budget (případně je to tak na půlhodinový telefonát).

Sdílet