Hlavní navigace

Centrum.cz styďte se!

14. 12. 2007 13:15 (aktualizováno) tester

Jaké je defaultní nastavení zabezpečení, při přihlášení se na email? Když jsem si v jedné kavárně chtěl přečíst emaily, tak mě přesně tato otázka napadla. Dnes jsem si spustil Wireshark a jenom jsem žasnul. Otestoval jsem si gmail, seznam, centrum.

provozovatel
formulář jméno a heslo
log posledních přihlášení
seznam.cz
zakódované
nenašel jsem
centrum.cz
snadno viditelné
pouze poslední přihlášení
gmail.com
před přihlášením přepne do ssl
nenašel jsem

Pochybuji, že 99% uživatelů hledají, kde by si přepli do ssl. Takže být *mBank, která zdá se bude součástí toho úžasně bezpečného emailu u centrum.cz, tak bych asi nebyl rád. Není moc příjemné až „kamarádské“ banky protlačí do medií, že mBank u centrumu.cz má bezpečnostní díru. Že jméno a heslo na centrum.cz je pomalu veřejné.

Druhá věc je, že prakticky neznám email, kde si můžu pořádně prohlédnout historii přihlašování. K čemu mi je jeden čas a IP. Když mi ajťák v práci bude číst soukromý email, přes stejnou proxynu, tak na to prostě nepřijdu.

*Vysvětlení proč spojuji mBanku a centrum pro ty, kteří centrum nepoužívají. Zdá se, že se centrum pokouší o podobné spojení emailového účtu, jako kdysi projekt seznam a ebanka. Takže v emailu na centrumu najdete záložku mKonto a mimo jiné existuje i http://mban­k.centrum.cz/.

Sdílet