Hlavní navigace

Uzavřené formáty Microsoftu jsou zlo, které je potřeba regulovat

27. 5. 2007 16:50 lunix

Připadá mi jako parazit na mém disku. Parazit, který je nucen lidem a který ochromil globální ekonomiku s informačními technologiemi a výpočetní technikou. Ano, řeč je o Microsoftu, či spíše o jeho uzavřených formátech.

Přes 90% osobních počítačů na celém světě používá operační systém od firmy Microsoft. Od firmy, která se v USA na konci 90. let vyplatila ze všech antimonopolních žalob a koupila si tak beztrestnost do budoucna. Koupila, protože si na něj jednoduše svým monopolem vydělala. Podobně jako ocelářské monopoly v USA počátkem minulého stolení.

Formáty Microsoftu jsou zlo, které je potřeba regulovat. Jsou zlo, pomocí něhož si Microsoft neustále uměle udržuje prim na trhu operačních systémů a kancelářských programů. Nechci změnit celý svět, ale proti dominanci uzavřených formátů Microsoftu je nutné alespoň lokálně zasáhnout a osvobodit tak trh a všechny uživatele, kterí pykají za neschopnost svých úřadů a vlád.

Představme si svět bez uzavřených datových formátů. Svět, kde otevřené platformy a konkurence ženou pokrok zdravě kupředu. Představme si demokratický trh s operačními systémy pro osobní počítače. A nyní na něj zapomeňte, protože VAŠE úřady prd rozumí IT.

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).