Hlavní navigace

Tento týden bude lidstvo vyklikáno

25. 4. 2007 13:28 David Antoš

The Kill Everyone Project je jedním z nejúžasnějších a nejoriginálnějších projektů využívajících spolupráci uživatelů, komunitu a interakci. Dávno před nějakým Diggem tak vznikla služba, kde hlavní aktivitou uživatelů je prosté kliknutí na jedno tlačítko. Na rozdíl od Diggu na něj můžete klikat neomezeněkrát za sebou a na rozdíl od Diggu kliknutí neznamená nadšení s odkazem, ale vraždu jednoho člověka.

TKEP jsem kdysi objevil díky Kompostu. Jeho cíl je jednoduchý – lidstvo se příliš rozmohlo, bylo by proto dobré pustit mu trochu žilou. Každé kliknutí na velké flashové tlačítko znamená jednu mrtvolu. Původní odhad celosvětové populace okolo 6 miliard je každý den aktualizován o přibližný denní přírůstek 172 tisíc lidí. Na pěkné grafické mapě bylo možné sledovat, jak jsou postupně vybíjeny jednotlivé země – od nejmenšího Vatikánu až po Čínu.

Od té doby se na TKEP čas od času chodím podívat, jak tato bohulibá činnost pokročila, pár těch kliků si přitom nemůžu odpustit. Ani náhodou však nemám na ty největší zabijáky, vždyť první v žebříčku dokázal od vzniku TKEP v roce 2001 pobít 596 miliónů lidí, to je neuvěřitelných více než 270 tisíc denně! Někteří lidé tedy toto poslání berou opravdu vážně.

Po nekonečném vybíjení Číny se TKEP chýlí ke konci. V tuto chvíli zbývá přes 7 miliónů a zvýšená pozornost ke konci projektu jistě povede k rychlému doklikání nebohým obyvatel provincie Henan. Internet tak přijde o jednu svou legendu, spousta zabijáků nebude vědět co s náhle nabytými 10 volnými hodinami denně a v médiích jistě oběhne zpráva, že vybít lidstvo – to je fakt těžký.

Sdílet