Hlavní navigace

Komu 25 milionů z „broadbandových“ peněz?

18. 4. 2006 20:51 (aktualizováno) Janek Wagner

Přiznám se, že jsem již dlouho alergický na použití adjektiv „národní“ či „český“ v nejrůznějších internetových projektech. Takže mě při listování seznamem vybraných projektů, které zřejmě získají dotace MI ČR na podporu vysokorychlostního internetu, samozřejmě zaujal projekt pražské společnosti ALEF NULA, a.s. Národní Broadbandová audiovizuální knihovna:

Obsahem projektu je vybudování a udržitelný rozvoj hostingového VoD (video on demand) centra a uživatelsky atraktivní audiovizuální Broadbandové knihovny zpřístupněné nejširší veřejnosti ve všech regionech České republiky prostřednictvím kompletního spektra provozovatelů Broadbandu.

Navíc je tento 25milionový projekt také projektem nejdražším i když druhý v tomto pořadí stojí jen o čtyři tisícovky méně. Velké B v názvu i popisu na webu ponechám bez komentáře, ale při brouzdání po odkazech mne několikrát zamrazilo. Společnost ALEF NULA je Value Added Distributor Cisco s úhledným webem na www.alef0.cz, ale neklikejte, prosím, na odkaz na stránce MI ČR – www.nbbk.cz , na které je přesvědčivá stránka se zajímavým zdrojovým kódem:

NBBK

Zdrjový kód stránky NBBK

Kontaktní osoba Róbert Drotár má e-mailovou schránku u společnosti Sofist, kde jsou kromě webu televize Nova další velmi zajímavá reference:

PRVNÍ ČESKÁ VIRTUÁLNÍ, s.r.o.
Konzultace Internetových služeb a správa web serveru společnosti

Kombinace První česká byla pro mě doslova červeným šátkem. A co čert nechtěl, web www.pcv.cz je stejné kvality jako www.nbbk.cz:

PCV

Zdrojový kód stránky PCV

I další reference je pozoruhodná:

MEF HOLDING, a.s.
Komplexní zabezpečení Internetových slu­žeb

MEF Holding

zdrojový kód stránky MEF Holding

A další reference také:

PRAGER GUSSZENTRALE, GmbH
Konzultace a realizace Internetových slu­žeb

PGV

Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek! Už nikdy nebudu klikat na odkazy u státních zakázek!…

Sdílet