Citace z článku AMD používá „parazitující“ marketing:
AMD svůj Athlon 64 také propagovalo se zkratkou HT. Proč? Intel totiž mohutně zainvestoval do reklamní kampaně na Intel Pentium 4 HT, kde HT = HyperThreading, tedy schopnost Intel procesorů v určité situaci provádět dva thready současně, což AMD procesory neumí (a proto zaostávají například ve zpracování audia a videa). U AMD znamená HT primitivní HyperTransport, což je pouze název pro sběrnici, tedy nic podstatého. Ale pro běžné klienty to mohlo vést k omylu, že i AMD disponuje HyperThreadingem.
A jak to bylo doopravdy:
1. První procesor Intel Pentium 4 s technologií HyperThreading byl uveden 14. listopadu 2002. Technologie byla poprvé předvedena na srpnovém Intel Developer Forum 2001. Počátky této technologie pocházejí z patentů Intel z roku 1994 (Multiprocessor Specification) a AMD z roku 1999 (Microprocessor configured to execute multiple threads including interrupt service routines).
2. První procesor AMD Opteron se sběrnicí HyperTransport byl sice uveden až 22. dubna 2003, ale sběrnice HyperTransport byla ohlášena na únorové Platform Conference 2001. Původně byla označována Lightning Data Transport (LDT).
3. Přenosová rychlost sběrnice v počítači, ať už se jedná o sběrnici mezi CPU a northbridge nebo northbridge a southbridge (případně mezi procesory), kde se HyperTransport často používá, má zásadní vliv na jeho celkový výkon. Ale nic podstatného…
Ach jo, zase jeden idiot, co ničemu nerozumí...
http://en.wikipedia.org/wiki/Hypertransport
There has been marketing confusion between the use of HT referring to HyperTransport and the use of HT to refer to Intel's Hyper-Threading feature of their Pentium 4 based microprocessors. Hyper-Threading is known as Hyper-Threading Technology (HTT) or HT-Technology. Because of this potential for confusion, the HyperTransport Consortium always uses the written out form: "HyperTransport".
kecy kecy kecy... tentokrat je bliz pravde mr. hulan (mozna je to trotl, ale blb to rozhodne neni) ;-)
jadrem jeho puvodniho sdeleni bylo to, ze AMD sproste parazituje na marketingovych oznacenich Intelu a to je proste betonova pravda... stejne jako je pravda to, ze AMD (neznale) zakazniky uvadi v omyl, protoze pod stejnymi zkratkami prezentuje uplne jine technologie (a casto s mnohem mensim vlivem na skutecnou vykonnost cpu resp. celeho stroje) nez Intel, ktery prislusne zkratky skutecne masivni reklamou zviditelnuje a dostava do povedomi zakazniku...
a co se tyce te casove posloupnosti, dovolil bych si upozornit na to, ze AMD sice "HT" OZNAMIL v unoru, ale Intel "HT" v srpnu PREDVEDL (ve skutecnosti Intel pouzil pojem hyperthreading uz koncem roku 2000 - nekdy je dobre se stourat v historii trochu hloubeji nez jen do prvniho nalezeneho - a pro danou demagogii vyhovujiciho - udaje)
ale jinak slusny pokus... :-))))
odkaz se mi nechce hledat, ale mam pred sebou informacni material z Intel Developers Network (11/2000), kde se pise, ze nove uvadene Pentium 4 (1400 a 1500 MHz, socket 478, FSB 400MHz) zalozene na mikrojadre Intel Netburst disponuje treba veci, ktera se jmenuje Hyper Pipelined Technology (v podstate zdvojeny mechanismus pro paralelni zpracovani instrukci, ale u prvnich P4 byla pouze jedna ALU). a o kousek dale se pise, ze pristi generace P4, ktera by mela prijit nekdy v r. 2001 (ve skutecnosti to bylo trochu pozdeji) bude disponovat nejen zdvojenou pipeline, ale bude mit hyper threaded core, cili take dvojitou ALU - mam za to, ze je uplne jasne, o cem se tu mluvi...
netusim, jestli se daji tyhle materialy naklikat nekde online, ale clenove IDN tehdy dostavali kazde ctvrtleti balicek CD s informacemi a softem primo od Intelu...
ale furt jsou to akorat akademicke kecy... koneckoncu to neni o technologii (Intel prisel uz u Xeonu se SuperThreading Technology, coz je predchudce HTT, resp. totez pojmenovane jinak). velky informacni material o HTT vysel verejne az v Intel Developer Journal v 2/2002, jenze to uz byly nove Xeony na ceste k OEM...
znovu opakuju, ze Hulan mel puvodne na mysli opakovane PARAZITOVANI AMD na masivni reklame Intelu - Intelacky marketing tlacil jakesi pojmy a zkratky a AMD honem nasla neco, co pojmenovala podobne a zkratku to melo nejlepe uplne stejnou a chudaci lamky si pak kupuji nakej Athlon a mysli si, ze to ma stejne "funkce" jako Intel, akorat je to levnejsi... a s tim, ze AMD na Intelu dlouhodobe parazituje, rozhodne souhlasim. to, ze Hulan hardwaru na systemove urovni rozumi jako koza petrzeli, je jina vec. ale s tim AMD ma vicemene pravdu.
jo a jeste neco - psal jsem ALU, ale mel jsem na mysli EU, sorry. kazda EU obsahuje v P4 samozrejme hned 3 ALU
Vážím si vašich věcných informací, ale stále to ještě nedokazuje, že AMD (či spíše konsorcium pod jeho vedením) cíleně použilo název HyperTransport jako reakci na marketingovy název HyperThreading. Hulán má nejspíše pravdu v řadě invektiv vůči AMD, ale zrovna tady bych si dovolil trochu pochybovat. Jeho argumentace v původním článků je v řadě aspektů víc než chatrná.
… jsem z toho janek
Přečteno 59 844×
Přečteno 57 277×
Přečteno 56 601×
Přečteno 56 132×
Přečteno 53 334×