Hlavní navigace

Autor testu státní maturity z části Informačně technický základ je vůl!

4. 5. 2006 20:44 (aktualizováno) Janek Wagner

A velkej, musím dodat. Podrobnosti k tomuto paskvilu popsal Jiří Fogl v článku Parodie na maturitu 3. Další článek k tomuto testu mi dnes dala přečíst kolegyně z gymplu. V jeho úvodu parodicky spekulovala o tom, jak asi autor vypadá a co dělá a jak se k tvorbě testu dostal. Taky by mne to zajímalo.

Součástí Maturity nanečisto, které se v pilotním projektu CERMATu zúčastněné školy v této části účastnily dobrovolně, byl i praktický test znalostí, který spočíval v řadě úkolů prováděných v MS Excel s dodanými daty. U druhého z deseti (snad) se žáci kolegyně zastavili, protože při hodinové dotaci Informatiky se do takových podrobností nedostali a přeci jen dle nápovědy to tak snadno nejde. Další kolegyně z jiné školy tento test zpracovávala sama 1,5 hodiny…

Ale proč by měl někdo při maturitě prokazovat schopnost převádět binární čísla na hexadecimální či dekadické, vysvětlovat, co znamenají zkratky SQL, ARP či GPU , nebo řešit úlohu, cituji:

Ve které z níže uvedených možností jsou následující zálohovací zařízení seřazena vzestupně podle maximální možné kapacity?

1 – páska, 2 – disketa, 3 – optický disk, 4 – CD RW

A) 2, 1, 4, 3

B) 2, 3, 1, 4

C) 2, 4, 3, 1

D) 2, 4, 1, 3

Páska jako zálohovací zařízení, to je snad slang? Nebo myslíte děrnou pásku jako médium?!

Tento test musel napsat naprostý (píp). Kolik dostal zaplaceno a z které renomované školící firmy pochází? Hádejte…

Test vychází z takzvaného Katalogu požadavků k maturitní zkoušce (PDF, 382 kB), dejte si ho před spaním, nebudete mít určitě klidný spánek.

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).