Hlavní navigace

Jankův blog

 • Nové Microsoft Works 9 jako freeware?

  Podle postu Mary Jo Foley na ZDNet by mělo jít o reakci MS na úspěchy OpenOffice.org a online kancelářských aplikací Google Docs a Calender a dalších. Integrovaný kancelářský balík Microsoft Works se nejprve dodával od roku 1986 pro počítače Apple Macintosh, jejich česká verze MS Works 3.0 patřila k prvním do češtiny lokalizovaným kancelářským aplikacím pro MS Windows 3.1 a přiznávám, že jsem ji poměrně dlouho v 90. letech používal, přestože trpěla obdivuhodnou nekompatibilitou formátů dokumentů
  31. 7. 2007 14:31
 • Bachovy Braniborské koncerty k volnému stažení

  Od 2. srpna budou na stránkách Českého rozhlasu k volnému stažení loňské nahrávky Braniborských koncertů ve formátu MP3 i bezztrátovém formátu FLAC. Portál Českého rozhlasu zasluhuje už dlouho jedničku stejně jako nové digitální stanice i další on-line služby. Živé vysílání ve formátech OGG, WMA i MP3 v různé kvalitě od 22 do 256 kbps, rozsáhlé on-line archivy pořadů ke stažení… Jediné, co mi chybí, jsou textové přepisy řady pořadů, konkurence je přitom nabízí za úhradu v krátké době.
  30. 7. 2007 15:34
 • Vyhledávání dle Google: ohýbání nebo blbnutí?!

  Před čtvrt rokem jsme zaregistrovali, že Google ohýbá česká slova a pochvalovali jsme si, jak nás mají rádi. Dnes jsem hledal životopis pana Radara Tomáše Klvani a místo slova životopis mi vyhledávač nabízel jen slovo život. Čili z hledání se stala fraška.
  30. 7. 2007 15:18
 • Pořady BBC online jen pro Brity a jen pro Windows XP

  BBC spustila v pátek online službu iPlayer umožňující download pořadů, jako jsou například EastEnders nebo Planet Earth. V nabídce bude asi o 70 procent pořadů BBC vždy z posledních sedmi dnů o rozsahu zhruba 400 hodin. Více než 10 000 lidí již podepsalo petici požadující po BBC uvolnění verze i pro Mac a Linux.
  28. 7. 2007 10:39
 • Celebrity - the laptop for everyone aneb Linuxový standardní notebook za 150 dolarů?!

  Neuvěřitelná cena vyvolává otázku, zda nejde o fake? Kombinace Celeronu M 370, 256 MB RAM, 14" displaye a 40GB disku se dnes prodává běžně za téměř trojnásobek. Jsou dvě možná vysvětlení, buď se někomu podařilo levně vykoupit prošlé díly nebo skladové zásoby některého OEM výrobce, nebo jde o podvod. V poslední době se například objevilo mnoho podezřele levných čínských spamujících eshopů, jako je například www.vyvvy.com…
  27. 7. 2007 17:23 (aktualizováno)
 • BBC vložila údaje o povodních do Google Maps

  BBC s využitím Google Maps vytvořila interaktivní mapu povodní, kde najdete povodňové výstrahy, záchranná centra, snímky, videa i rozhlasové zpravodajství pro oblast Berkshire, které je nejvíce ohroženou oblastí.
  26. 7. 2007 11:57
 • ccLearn: Creative Commons pro vzdělávání

  Nově vzniklá ccLearn je divizí Creative Commons zaměřenou na využití potenciálu Internetu k podpoře open learning a open educational resources (OER). Cílem je minimalizovat právní, technické i sociální bariéry pro sdílení a znovupoužití výukových materiálů. Mezinárodní projekt ccLearn podporuje The William and Flora Hewlett Foundation a spolupracuje s Open Educational Resources Program.
  26. 7. 2007 11:17
 • Zahájena sériová výroba One Laptop per Child

  Podle zpravodajství BBC byla u jednoho z největších výrobců notebooků, taiwanské společnosti Quanta Computer, zahájena sériová výroba školního notebooku pro rozvojové země One Laptop per Child. Cena 176 USD je zatím hodně vzdálena původně plánované stodolarové hranici. První zkušební série je nyní testována například v Nigérii, počítače ze sériové výroby budou distribuovány v říjnu 2007.
  23. 7. 2007 19:03
 • Reklamština až do konce...

  Češi jsou smějící se bestie… tyto dva odkazy si neodpustím, přestože jsem se zaříkával, že to nemá smysl a stejně se to hned všechno rozkecá. Vážně se naoko ilegální nahrávkou zabývá Zdeněk Fekar v článku Proč začal Vodafone lhát vodfurt dofurt?.
  23. 7. 2007 12:52
 • Internetový MAŠÍBL (magoři, šilenci, blbi): Stali jsme se certifikátorem webu 2.0 pro český internet 2.

  Mluvčí Easy Software se rozhodl zařadit mezi hvězdy českého internetu slovy, cituji: Autorizace vznikla od boha. Buh prisel a vymyslel Web 2.0. Buh prisel a vymyslel spolecnos Delloite. Ta dava certifikaty. My davame certifikaty. Martin Malý dotáhl mnou jen nakousnutou causu až do nečekáného vyvrcholení v článcích Certifikát Web2.0? a O autorizovaném certifikátu Web 2.0…
  23. 7. 2007 10:35