Hlavní navigace

Jankův blog

Nafukovací myš

Taky vás nic podobného nenapadlo?
2. 2. 2008 14:51

Ředitelka českého IFPI Petra Žikovská vyhrožovala a lhala v Dobrém ránu na ČT1

Česká pobočka IFPI se snaží opět zastrašit uživatele P2P a zmanipulovat česká média, která jsou nyní na stejné straně barikády, protože i jim Internet bere chleba. Ředitelka českého IFPI Petra Žikovská v dnešním Dobrém ránu na ČT1 (cca 1:50 h.) opět předvedla celé spektrum obvyklé demagogie a bohužel, jak už to ve veřejno-právních médií bývá, neměla protihráče…
29. 1. 2008 20:58

Drobné krůčky v Google Prezentace: PDF, tisk a vkládání tvarů

Zdá se, že v prezentacích v Google Docs se frekvence drobných změn zvyšuje: Prezentace můžete nyní již uložit i jako PDF. Tisk je možný se zadaným počtem snímků na stránku (včetně tisku do PDF). Do snímku je možné vložit základní tvary.
25. 1. 2008 12:19

Západomoravská vysoká škola Třebíč: podvod s oborem Aplikované informační technologie?

Co si máme myslet o škole, která svým studentům umožní: Studenti si mohou během dvou semestrů (v prezenční formě), tří semestrů (v kombinované formě) doplnit vzdělání, které je rozdílné mezi VŠ a VOŠ. Po absolvování tohoto studia a napsání bakalářské práce je student připuštěn ke státní bakalářské zkoušce a po jejím úspěšném složení je studentovi přiznán vysokoškolský titul bakalář (ve zkratce Bc. před jménem)…
22. 1. 2008 8:22 (aktualizováno)

Google generation: není to tak horké...

Studie British Library a JISC Information behaviour of the researcher of the future se zaměřila na narozené po roce 1993 a výsledek je zajímavý: například podle ní většina teenagerů (57%) používá IT jen na velmi jednoduché úrovni a je tu i cca 20% residuum digitálních disidentů, kteří mají k digitálním technologiím vyslovený odpor. Doporučuji k přečtení!
20. 1. 2008 18:00 (aktualizováno)

Blogger s OpenID

V draft verzi služby Blogger se již objevila podpora OpenID 1.1, zatímco včera Yahoo ohlásilo, že bude podporovat OpenID 2.0.
19. 1. 2008 1:18

Kouzlo nechtěného: porno se státní dotací

Některé výstupy státem dotovaného projektu Národní Broadbandové knihovny, jehož cílem je (cituji): „…výrazně pozitivní ovlivnění rychlosti nárůstu a výsledného počtu Broadbandových přípojení v České republice a míry jejich využívání cestou technologicky a providersky univerzálního zpřístupnění rozsáhlé, kvalitní a frekventovaně obměňované audiovizuální knihovny.“, působí poněkud komicky (ještě, že tam není heslo Národ sobě!)…
18. 1. 2008 13:06

The Google Online Marketing Challenge

Soutěž pro studenty v oborech, kde se využije zkušenost s „advertising, ecommerce, integrated marketing communication, management information systems, marketing and new media technologies“.
18. 1. 2008 12:46

Subway Maps: podzemky z celého světa online

Užitečná služba Amadeus Global Travel Distribution.u­možňuje prohlížení a tisk plánků podzemních drah z celého světa, pražská tu je samozřejmě také. Export je možný i do formátů PDF či DOC.
18. 1. 2008 10:41

Fotografie z Knihovny Kongresu na Flickr: nádhera!

Americké státní instituce publikují své archivy online obvykle jako public domain a rád je využívám. Nyní zveřejněná kolekce americké kongresové knihovny na serveru Flickr mi ale udělala opravdu radost.
17. 1. 2008 12:10 (aktualizováno)