Hlavní navigace

Nové Microsoft Works 9 jako freeware?

31. 7. 2007 14:31 Janek Wagner

Podle postu Mary Jo Foley na ZDNet by mělo jít o reakci MS na úspěchy OpenOffice.org a online kancelářských aplikací Google Docs a Calender a dalších.

Integrovaný kancelářský balík Microsoft Works se nejprve dodával od roku 1986 pro počítače Apple Macintosh, jejich česká verze MS Works 3.0 patřila k prvním do češtiny lokalizovaným kancelářským aplikacím pro MS Windows 3.1 a přiznávám, že jsem ji poměrně dlouho v 90. letech používal, přestože trpěla obdivuhodnou nekompatibilitou formátů dokumentů, logikou ovládání i překladem GUI s dalšími verzemi i balíkem Office. Začal jsem tehdy Works 3.0 používat především pro schopnost práce s dokumenty z T602 a integraci textového a tabulkového procesoru.

Verze Works 8.0 byla uvedena v roce 2004 a je dodávána nejspíše převážně jako OEM i jako krabice za 50 dolarů, následná verze 8.5 byla více méně jen bezpečnostním upgrade a z balíku zmizely již nepodporované aplikace MS Draw a WordArt. Pokud bude MS Works 9 pro legální uživatele MS Vista zadara, určitě to vyvolá reakci konkurence jako případě IE či WMP. V situaci, kdy Microsoft chce svou vlastní open source licenci, by ale zatím jen hypotetické uvolnění Works pod touto licencí mohlo změnit situaci.

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).