Hlavní navigace

Vlákno názorů ke článku Prolux - špatné zkušenosti! od Podvedený - Náš příběh je jako přes kopírák s tím,...

 • 12. 6. 2011 22:27

  Podvedený (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz

  Náš příběh je jako přes kopírák s tím, co jsem následně viděl v TV reportážích. Prodáváme pozemek, čehož si po třech měsících všiml také Prolux. Zavolala mi jejich operátorka s tím, jestli bychom souhlasili se spoluprací. Bohužel se mi při vyslovení názvu společnosti nerozsvítilo, a tak jsem řekl, že ano, ale máme několik podmínek:

  - vyžadujeme neexkluzivní spolupráci,
  - Prolux musí respektovat naši cenu,
  - Prolux nesmí náš pozemek inzerovat jinde než na vlastním webu (z důvodu duplicit),
  - provizi platí kupující.

  Operátorka mi řekla, že s tím Prolux nemá žádný problém a že by mi rovnou poslala prvního zájemce. Přijde prý sám, protože Prolux na první prohlídky s klienty nechodí. Řekl jsem jí, že já vyřizuji smluvní záležitosti a prohlídky řeší můj otec, který je také vlastníkem pozemku, ať tedy zavolají jemu a domluví se s ním na termínu prohlídky.

  30. 5. 2011 se na pozemek dostavil makléř Proluxu, ovšem bez avizovaného zájemce. Otec makléři zopakoval naše podmínky. Makléř rozehrál typickou proluxovskou psychologickou hru, jak ji známe z reportáží, tedy lhal, jako když tiskne a ve chvíli, kdy se chtěl otec začíst do smlouvy, začal odvádět pozornost jinam, což se mu také podařilo. Makléř Proluxu otce ubezpečil, že smlouva je neexkluzivní a že si pozemek samozřejmě můžeme prodat sami, a v takovém případě nebudeme Proluxu nic platit. Jméno makléře bohužel neznáme, protože - a to je pro Prolux rovněž typické - na sebe nezanechal vizitku (důvod asi není třeba vysvětlovat). Zbyla po něm pouze parafa na smlouvě, která obsahuje přesný opak toho, co otci nalhal. Po přečtení smlouvy mi bylo okamžitě jasné, že otec naletěl podvodníkům. Zagooglil jsem a s hrůzou jsem zjistil, co je Prolux zač. Podobně postižených je plný Internet, reportáže běžely ve všech televizích, žaloby už podaly stovky lidí...

  A co na to říká vedení Proluxu? Vedení Proluxu nechápe. Nechápání je pro Proluxu totiž také typické. Prolux nechápe, co se nám nelíbí, smlouvu prý plní bezvadně (aby ne, Prolux v ní toho k plnění mnoho nemá).

  Součástí jejich zrůdné psychologické hry je také to, že se baví pouze o smlouvě a zásadně odvádějí pozornost od lží, které vedly k jejímu uzavření. Pokud se vám přece jen podaří zavést hovor zpět k tématu, zapřou i nos mezi očima. Vysvětlí vám, že co jste slyšeli a viděli, to jste ve skutečnosti vůbec neslyšeli a neviděli. V tuto chvíli jsem pochopil, že nešlo o náhodný incident s jedním podvodným makléřem, ale že jde o sofistikovaný systém pod taktovkou vedení Proluxu a že všechny ty reportáže v TV a články na Internetu jsou 100% pravdivé.

  Mimochodem, smlouva s Proluxem je nejen fakticky šílená, ale obsahuje taky "vatu", která má sloužit k odvedení pozornosti a zmírnění pocitu, že jste v tomto smluvním vztahu za totálního troubu. Obsahuje totiž upozornění, že smlouvu můžete § 57 odst. 1 občanského zákoníku vypovědět (jakožto smlouvu, uzavřenou mimo provozovnu a během nesjednané schůzky za účelem podpisu smlouvy), jenže hned nad svým podpisem potvrzujete, že jste si schůzku za účelem podpisu smlouvy sjednali. Toto ustanovení je tedy právně zcela irelevantní a slouží výhradně k odvedení pozornosti oběti. Ve skutečnosti jste na tom tedy ještě hůř, než se vám zdálo na první pohled.

  Můžu doporučit jedinou věc: Proluxu se obloukem vyhněte a v žádném případě tu jejich šílenou smlouvu nepodepisujte! Pokud jste se už stali obětí Proluxu, podejte trestní oznámení.

 • 23. 11. 2011 8:48

  robin (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz

  pokud jste držel smlouvu v ruce tak hned pod hlavičkou firmy je JMÉNO a PŘÍJMENÍ oblastního referenta který smlouvu sepisuje takže se vymlouvat na parafu a utajenou identitu je zhovadilost , dále smlouvu si můžete jakkoliv dlouho studovat , radit se s kýmkoliv , rozhodnout se o podepsání kdykoliv , stačí jen o to požádat a říct na rovinu moc tomu nerozumím musím si to v klidu prostudovat a hotovo !! referent zanechá kopii smlouvy a telefon a pak je už jen na každém jestli znova zavolá a pokud dotyčný nemá tuto vůli a neumí říci svoje stanovisko a podepíše i to s čím nesouhlasí nebo mu není jasné potom je to jen a jeho problém a nezbude mu kromě dodržení smluvních podmínek jen se vztekat, plivat , kopat kolem sebe a urážet v čemž mu vehementně pomáhá i jeho rodina jak je vidno ! hezký den přeji