Hlavní navigace

Hosting, Web 2.0, sociální sítě - Témata označená nálepkou Webhosting a serverhosting

 • Je ten server skutečný nebo virtuální?

  Nedá mi, abych se nezamyslel nad trendem, který dnes masivně proniká do oblasti hostingových služeb. Je jím virtualizace, lépe řečeno virtualizace serverů. Vaše webová prezentace nebo aplikace může běžet na serveru, který fyzicky neexistuje. Je to jako v Matrixu. Jíte šťavnatý steak a přitom víte, že ve skutečnosti neexistuje 
  23. 7. 2007 4:20 (aktualizováno)
 • Snadněji publikovat? Bez webhostingu!

  Člověk často podléhá iluzi, že to, co dělá, je nejdůležitější na světě. Velmi často podléhá takové iluzi pracovník v oboru informačních a komunikačních technologií. Pravděpodobně nejsnadněji tomu vábení podléhá člověk, který se živí podnikáním na internetu. Zkuste se zeptat několika lidí, které náhodně potkáte například při procházce hypermarketem, na pohřbu tchýně či na zahrádce u piva, co je to webhosting. Zřejmě se nic nedozvíte. A nebude to vina respondentů.
  16. 7. 2007 23:57 (aktualizováno)
 • Kde hostuji a proč?

  Za prvé, nejde o hostování ve Spartě ani na scéně Národního divadla. Jde o webhosting čili pronájem technologií za účelem prezentace informací na webu. Ale zpět k otázce. Hostuji, již více než 7 let, v České republice na sdíleném hostingu u nejmenovaného předního domácího webhostera (kterého asi?) a nově také v Texasu na ojedinělém hostingovém systému (který se jmenuje ..?).
  16. 7. 2007 23:57 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).