Hlavní navigace

9. kontrolní bod, tentokráte v Maďarsku

27. 1. 2007 1:35 (aktualizováno) SiUX

SiUX

Mezi svátky jsem si udělali takový malinký výlet za krásy Maďarské metropole do Budapešti. Musím řící, že když přijíždíte do města po dálnici tak Vám to hodně připoneme socialistický způsob budování dálnic. tj. tříproudová komunikace přímo do centra.

Jeden velký rozdíl tu však je. Pokud vezmete například že v Čechách je dopravní značení dobré, na Slovensku hrozné, pak v Maďarsku výborné. (Při přijedu do Maďarska jsme si občas připadli jak na dětské dopravním hrišti, kde Vám jedna cedule říká jezdětě vpravo, druhá že levý pruh je pouze předjížděcí, …)

Bez problému jsem na první pokus našli naše prátelé z ACE telecom u kterých jsme umístnili náš nový kontrolní bod a při pracovním obědě i popovídali o všem možném.

Celkově se výlet do maďarska vyplatil i s tím, že při zpáteční cestě (občas to vyadalo na dálníci jako někde na Sibiři, tj jen dalnici a široko daleko žádné obydlení, pumpa či tak něco, jen bílé-zamrzlé stráně) jsem na maďarské dálnici zapomněli odbočit a udělali si malou cca 20km okružní jizdu po Rakousku :) Už v čechách na dálnici D1 cca 170km od Prahy nás zastihla tuto zimu asi jediná větší sněhová nadílka, takže místo obvyklých dvou hodin z Brna do Prahy jsem tuto cestu absoluovali cca 4hodiny :)

K dnešnímu dni máte 9kontrolních bodů a to ve třech zemích (ČR, SK a HU). Pokud chcete i Vy míti Vaše stránky monitorované SiUXem navšivte naše stránky na www.siux.cz

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).