Hlavní navigace

Chcete e-shop? Nenechte se okrást!

19. 4. 2011 9:17 (aktualizováno) Alexander Doktor

Pořídit se svůj vlastní obchod není až tak jednoduchá záležitost. Tedy ten kamenný. U online obchodu je to už naprosto jiná písnička. Vstupní bariéry jsou zde v podstatě nulové a jde jen o to najít nějaké slušné řešení a na něm svůj e-shop rozjet, což je otázkou pár dní. Ale i tady číhá nebezpečí v podobě vykutálených jedinců, kteří se snaží „vydělat“ co nejrychleji co nejvíce za každou cenu – a těm je potřeba se vyhnout.

V dnešní době nemá moc smysl nechávat si naprogramovat e-shop na zelené louce. Existuje nezpočet balíkových řešení od těch komerčně prodávaných až po ty zdarma. A právě u open source řešení se můžeme setkat s podvodníčky, kteří se nás budou snažit natáhnout.

Pokud si totiž kupujeme nějaké open source řešení, nekupujeme si ve své podstatě aplikaci e-shopu (ta je zdarma), ale kupujeme si jeho nastavení. A právě míře tohoto nastavení by měla odpovídat i cena. Pokud se tedy setkáme s nabídkou, kdy někdo nabízí instalaci open source e-shop řešení s nahráním automaticky vytvořené šablony za desítky tisíc, pak se jedná o cenu, která je jednoznačně nepřiměřená.

Ukázka dema open source e-shop řešení Quick.Cart

Ukázka dema open source e-shop řešení Quick.Cart

S podobnými nabídkami se můžeme setkat nejen u pofidérních „kuchyňských“ IT firmiček, ale například i na online aukčních portálech, kde mi nedávno jeden vykuk nabízel „naprogramování“ e-shopu za 30 tisíc. Přitom se jednalo o standardní instalaci QuickCart a propojení na dropshipping, nic víc.

Nechat si zaplatit za nastavení e-shopu není samozřejmě nic špatného ať už jde o open source nebo ne. Pokud ale hledáte dodavatele pro svůj nový e-shop doporučuji přibrat k tomu hledání někoho kdo této oblasti rozumí, abyste zbytečně neplatili peníze za něco, co je ve své podstatě zdarma.

Sdílet