Jindra Toliman

  • Proč může být Anonymous kdokoli

    Vojtěch Bednář ve svém příspěvku „Proč se Anonymům daří“ polemizuje nad tím, jestli je Anonymous tak úspěšný proto, že jsou geniální (a). Nebo zda-li pak jsou weby státní správy a politických stran lajdácky vedené (b). Pravda je trošku jinde. Především bychom rádi rozpletli dva technické pojmy – průnik crackera (nesprávně „hacker“) a útok na nedostupnost služby (DoS). Anonymous téměř výhradne provádí DoS útoky, při kterých nedochází k žádnému proniknutí do cílového systému…
    13. 2. 2012 13:39
  • Video on demand je klíčem k úspěchu

    Mediální domy si velice pomalu začínají uvědomovat, že je jiná doba. Lidé již nechtějí „konzumovat“ obyčejný televizní obsah. Jednak každého zajímá něco jiného, a jednak každého štvou nerelevantní reklamy. Portály jako iVysílání ČT nebo archivy Primy a Novy začínají nabírat své uživatele. Ten kdo na něco podobného nenajede v tomto roce, může to do pěti let úplně zabalit.
    6. 2. 2012 18:39 (aktualizováno)
  • ACTA je sto let za opicema

    Česko se „probouzí“ po černém víkendu.Média se pomalu začínají kvalifikovaněji rozepisovat na téma ACTA. Až doposud to byly, až na pár výjimek, jen slabé výkřiky. Dobře se rozepsala třeba lupa.cz. Když jsem se díval na diskusi na ČT24, pan Alex Ivančo z ministerstva pořád dokola mlel jedno – jedná se o obchodní dohodu, je naprosto standardní že obchodní dohody se dojednávají v utajení. Formálně je to sice obchodní dohoda, ale s dalekosáhlými důsledky…
    30. 1. 2012 17:41
  • OpenStack, Eucalyptus a Aeolus

    O cloudu se dnes mluví pořád. Existuje několik projektů, které na poli open-source cloudu stojí za to sledovat. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? OpenStack je asi největší projekt, který zastřešuje mnoho firem v čele s Rackspace a NASA. Poskytuje kompletní inftrastrukturu pro běh vlastního (privátního i veřejného) cloudu. Projekt umožňuje správu (start, stop) virtuálních instancí, ukládání dat (SQL, nestruktorovaná data) a samotných obrazů…
    22. 1. 2012 17:21
  • UEFI alias Microsoft útočí na obou frontách

    Samotná myšlenka nahradit BIOS něčím lepším není špatná. Dokonce ani nápad použít digitálních podpisů pro bezpečné zavádění ne, což potvrzuje i samotný Linus Torvalds. Jak správně dodává, technologie samotná je fajn, ale bohužel se s ní dají dělat i špatné věci. Tak je to ale se vším. Temná stránka věci je společnost Microsoft, která dle zveřejněných dokumentů hodlá tlačit na výrobce zařízení na bázi ARM…
    22. 1. 2012 17:19 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).