Hlavní navigace

Video on demand je klíčem k úspěchu

6. 2. 2012 18:39 (aktualizováno) Jindra Toliman
Mediální domy si velice pomalu začínají uvědomovat, že je jiná doba. Lidé již nechtějí „konzumovat“ obyčejný televizní obsah. Jednak každého zajímá něco jiného, a jednak každého štvou nerelevantní reklamy. Portály jako iVysílání ČT nebo archivy Primy a Novy začínají nabírat své uživatele. Ten kdo na něco podobného nenajede v tomto roce, může to do pěti let úplně zabalit.
Je ovšem pořeba překonat pomyslnou „poslední míli“ k masám. Stále je třeba mít počítač, nebo notebook. Takhle nelze prorazit. Je potřeba k uživatelům dostat levné, ale mocné zařízení, které by zprostředkovalo vstup na tyto portály. Uživateli nebude vadit, když se mu před oblíbeným pořadem zobrazí (daleko lépe cílená) reklama. Uživatel také nepotřebuje super HD kvalitu, ostatně HDVOD není tak rozšířené ani za hranicemi. Tohle je šance pro zařízení typu ARM nebo MIPS, možná i pro Android.
Je až s podivem, že si manažeři O2 z projektu O2TV nedali jedna plus jedna dohromady a nabídli pouze „obyčejný“ obsah, ale přes internet. Video On Demand (VOD) sice již O2TV nabízí, ale pouze v podobě jakési pochybné „videotéky“. Uživatelé musejí mít přístupné archivy všech televizí a pořádnou studnici obsahu v podobě starších i aktuálních filmů. Tohle prostě nikoho nemůže lákat. Ostatně, minulý rok o tom psali na lupě.cz.
Doufejme, že někdo dostane rozum a takové zařízení nabídne. Klidně by to mohlo být O2 se svým skomírajícím projektem. T-Mobile bohužel (pro ně) vsadil na satelit a přeprodávku „CS“ karet. A co Vodafone? V Německu tohle běží.

Sdílet