Hlavní navigace

Ministerstvo informatiky snadný cíl: causa BezpecneOnLine.cz

7. 4. 2006 14:00 (aktualizováno) Janek Wagner

Po mém nedávném opakovaném rýpání do MI ČR jsem se opravdu chtěl věnovat jinému ministerstvu, a tak jsem se do třetice do jeho nového webu BezpecneOnLine.cz opravdu nechtěl hned navážet. Naštěstí to udělali záhy jiní, takže jsem se připojil se svými dotazy na tiskovou mluvčí MI ČR Kláru Volnou, která mi ostatně už téměř SEDM týdnů přes urgence neodpovídá na sérii dotazů k učebnicím pro NPPG.

Causa BezpecneOnLine.cz se vede po dvou kolejích, v mírně bulvární na Živě v článku Jana Kuneše Ministerstvo informatiky: Za překlad webu půl milionu, a v odborné v otevřeném dopisu Petra Staníčka (Pixy) z něhož ocituji závěr:

Paní ministryně,

když předloni pozvalo MIČR mne a několik kolegů do své odborné pracovní skupiny, nedokázalo ocenit naši několikatýdenní práci byť symbolickou částkou – rozpočet Ministerstva dokonce neumožnil ani kompenzaci našich cestovních nákladů a vybrané dovolené. Stejné ministerstvo vedle toho utrácí statisíce za práci nekvalitní a neprofesionální. Osobně to považuji jednak za znevážení naší profesní cti, jednak i za zřetelné vyjádření toho, že pro MIČR jsou u veřejných zakázek podstatné jiné hodnoty než odbornost a kvalita.

Velmi bych uvítal, kdybyste mi – stejně jako odborné veřejnosti – mohla sdělit, za co konkrétně bylo na projektu „Bezpečně online“ utraceno více než čtyři sta tisíc korun z veřejných financí.

Sdílet