Hlavní navigace

Další potrat Ministerstva informatiky: eLearningové kurzy na Portálu veřejné správy 3.

13. 2. 2006 10:35 (aktualizováno) Janek Wagner

V dalším mailu mi pan Bureš napsal: „…pod Vaším jménem jsem Vás mezi uživateli nenašel.
Zaregistrujte se prosím znovu
.“ Na možnost registrace pod nickem se ani nezeptal, budiž. Po další registraci jsem čekal a a čekal a čekal a začal podezírat Gmail. Maily s heslem řadil mezi spam, takže po zadání firemního e-mailu jsem konečně mohl začít studovat. Na otázku po zdroji „automatické odpovědi“ jsem dostal tuto odpověď: „…trvám na stanovisku, že maily s autoregistrací chodily v pořádku. Pokud přišla automatická odpověď v nepřítomnosti správce systému, nijak neovlivnila funkční proces autoregistrace. Systém jsme testovali, mail s automatickou odpovědí v nepřítomnosti nechodí.“ OK. Asi jsem byl jediný příjemce. Skutečný šok mě ale teprve čekal.

Říká se, darovanému koni na zuby nehleď. MI ČR tyto kurzy ale zakoupilo na základě veřejné soutěže. V kurzech z roku 2001 je velmi neuměle a chaoticky probíráno ovládání MS Windows 2000 Professional a MS Office 2000 a vrcholem, zasluhujícím vymáchání všech na tomto eLearningovém potratu zúčastněných ve Vltavě, jsou kurzy Služby informačních sítí a Zákaldní pojmy. Dejte si to, bude vám špatně již po několika minutách. Jako ostřílený tester jsem strávil nad kursy více než dvě hodiny a udělal sdostatek snímků tohoto paskvilu, dříve než nenávratně zmizí nebo budou opraveny.

Co jsem viděl: plno pravopisných chyb, nepřesností, někde mixu zastaralých informací a rychlých nekoncepčních úprav a doplňků, spoustu balastu, absenci koncepce, absenci didaktiky… jedním slovem šmejd.

Pokračování příště.

ECDL - Základní pojmy - Další média a PCMCIA karty - Mírně korigovaný

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).