Hlavní navigace

Google Platypus

21. 7. 2007 14:15 (aktualizováno) google

Už je to asi rok, co unikly Googlu informace o chystaném nástroji GDrive (neboli Google Platypus) a ještě déle, co se začlo spekulovat, že Google GDrive chystá.

google platypus client

Analyst Day

files

GDrive má být online uložištěm pro všechny uživatelova data, což i vyplývá ze slaidu z Analyst Day. Data byste mohli sdílet s ostatními uživateli a přistupovat k nim buď přímo přes webový prohlížeč nebo pomocí klienta nainstalovaného na vašem pc.

Nyní sice existují aplikace, které udělají z vašeho Gmailu uložiště, ale Google takovéto uživatele tvrdě trestá. Lepším řešením je zvolit např. produkt Xdrive od AOL nabízející 5GB volného prostoru (více než Gmail a legálně).

Nově se objevily informace, že zaměstnanci Googlu tento program opravdu používají. Na stránkách programu Wakoopa jsou totiž informace o používání tohoto programu. Wakoopa je mimochodem služba, kterou si může každý nainstalovat na svůj pc a tak mapovat intenzitu využívání různých programů.

Zajímavé jsou i informace o verzi – 1.6.x, 1.8.x a poté (neznámo). To mi je ovšem divné – proč by existovaly verze větší než 1, když je program teprve v testování?

Je tato informace vůbec pravdivá? Ať je nebo není, podle mě by měl být Google Platypus veřejnosti přístupný již brzy.

platypus

gdrive login

Sdílet