Hlavní navigace

Google Platypus

21. 7. 2007 14:15 (aktualizováno) google

Už je to asi rok, co unikly Googlu informace o chystaném nástroji GDrive (neboli Google Platypus) a ještě déle, co se začlo spekulovat, že Google GDrive chystá.

google platypus client

Analyst Day

files

GDrive má být online uložištěm pro všechny uživatelova data, což i vyplývá ze slaidu z Analyst Day. Data byste mohli sdílet s ostatními uživateli a přistupovat k nim buď přímo přes webový prohlížeč nebo pomocí klienta nainstalovaného na vašem pc.

Nyní sice existují aplikace, které udělají z vašeho Gmailu uložiště, ale Google takovéto uživatele tvrdě trestá. Lepším řešením je zvolit např. produkt Xdrive od AOL nabízející 5GB volného prostoru (více než Gmail a legálně).

Nově se objevily informace, že zaměstnanci Googlu tento program opravdu používají. Na stránkách programu Wakoopa jsou totiž informace o používání tohoto programu. Wakoopa je mimochodem služba, kterou si může každý nainstalovat na svůj pc a tak mapovat intenzitu využívání různých programů.

Zajímavé jsou i informace o verzi – 1.6.x, 1.8.x a poté (neznámo). To mi je ovšem divné – proč by existovaly verze větší než 1, když je program teprve v testování?

Je tato informace vůbec pravdivá? Ať je nebo není, podle mě by měl být Google Platypus veřejnosti přístupný již brzy.

platypus

gdrive login

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).