Vylepsovani vlastniho druhu ovsem delaji i lide a je to povazovano v ramci evoluce za zadouci. Stejne tak to je dnes u neuroevoluce semantickych siti a bude to cim dal komplexnejsi.
To ze se to upira strojum je jen problem omezenosti vlastniho lidskeho ega, coz je jedine omezeni, branici priznani inteligence, vedomi, ci jakkoliv to nazvete strojum.
Vsechna zminena odvetvi lidske cinnosti jsou v zakladu jiz ruznymi odvetvimi UI resena, samozrejme s mnohymi technickymi problemy, ovsem nikoli principielnimi. Kreativita v pravem slova smyslu skryva kauzalni retezec, ktery se zda cloveku samotnemu neodvoditelny pouze proto ze pracuje pod urovni(/presahuje) vlastniho lidskeho vedomi.
UI totiz uz vubec nefunguje jen na zaklade nejakeho striktne deterministickeho algoritmu jak si to asi predstavujete pri uvaze nad sachy(coz je vicemene algoritmicky problem klasickeho prohledavani stavoveho prostoru).
Konvergence genetickych algoritmu, zpusob ulozeni informace v neuronovych sitich...to jsou problemy stejne fantasktni jako mysleni lidske.
A agentni systemy s vnitrnimi modely sveta, odvozovani logickych tvrzeni, kvalitativni modelovani, aproximace fyzikalnich modelu...to jsou dnes standartni discipliny UI, ktere resi realne slozite problemy, stejne jako kdysi pan Schrodinger...
Autor se zajímá především o sociální důsledky a aspekty užívání Internetu, filosofii (etika a kosmologie), teologii, vzdělávání, fyziku a umění. V současné době publikuje na Lupě, DSL.cz, Root, Digiareně i jinde. Vystudoval fyziku a teologii.
V současné době působí také jako šéfredaktor serveru myslenkove-mapy.cz.
Má také své osobní stránky.
Přečteno 72 344×
Přečteno 39 022×
Přečteno 25 131×
Přečteno 18 020×
Přečteno 16 607×