Hlavní navigace

Hugo a Dan o životě #UX

12. 5. 2014 14:06 Tomáš Bleša

Hugo má problém. Má problém s manželkou, takže má vlastně velký problém a potřeboval by se nutně s někým poradit. Naštěstí jde kolem Dan. Když spolu Hugo s Danem chodili na střední (bylo to ještě v osmdesátých), tak byli dobří kamarádi. Dan dával Hugovi občas opisovat domácí práce. Naštěstí teď Dan vypadá dobře naladěný:

“Ahoj Dane! Jsem rád, že tě zrovna vidím.” začal nesměle Hugo.

“Vítej Hugo.” odpověděl Dan a Hugo měl okamžitě dobrý pocit, protože Dan vypadal opravdu rozzářeně a v dobré náladě.

“Víš Dane, mám jeden problém a potřebuju se s někým poradit…” pokračoval Hugo, ale Dan jej hned přerušil.

“Počkej, nejdřív tě musím upozornit, že si zaznamenám, že jsme se dnes potkali a že si zapamatuju všechno, co spolu budeme provádět. Je to OK?”

Hugo znejistěl, ale Dan se vřele usmíval, a tak jen řekl “Jasně. Potřeboval bych…” jenže Hugo jej znovu přerušil.

“Mimochodem, jestli si chceš se mnou fakt povídat, tak jsem pro ten účel vytvořil novou appku. Jmenuje se DanApp a je pro Android i iOS. Tady je odkaz na…”

“Ne, takhle to bude lepší.” reagoval rychle Hugo. Dan se zatvářil lehce zklamaně, ale Hugo pokračoval: “Víš, mám jeden problem s manželkou. Možná si ji pamatuješ…. Káťa…z vejšky. Vzali jsme se předloni. Už asi tři měsíce se se mnou moc nebaví a když, tak jen v jednoduchých větách.”

“Manželské terapie v páru!” vykřikl Dan a pokračoval: “Psychologická poradna dr. Vymětalové funguje už od roku 1994 a pomohla stovkám manželských párů.”. Když si Dan všimnul, že má Hugo pootevřenou pusu, tak tiše dodal “Jen jsem jí slíbil, že se budu zmiňovat. Taková reklama, víš?”

Když Dan viděl, že má asi Hugo problém formulovat další myšlenky, rychle pokračoval: “Měl bych tady pro tebe několik informací z poslední doby. Zajímalo by tě třeba ‚Deset způsobů, jak zaručeně uspokojit ženu‘? Ne? A co třeba ‚Vědci zjistili, že konzumace masa škodí manželství‘? Taky ne? Pak mám ještě ‚Jak dát partnerovi kopačky v pěti snadných krocích‘.”

“Víš, tohle je fajn” našel konečně Hugo další slova “, ale mám teď s Káťou takové blbé období. Asi od té doby, jak jsem změnil práci. Mám míň peněz, ale za to už tolik nejezdím po republice.”

“Chceš snadno zdvojnásobit svůj měsíční příjem?” zeptal se Dan.

“Penězma to asi nebude. Možná jí vadí, že jsem to z předchozí pozice mohl dotáhnout na ředitele pobočky a teď dělám jen s bandou techniků.”

“Chápu.” řekl po chvilce mlčení Dan. “Manželství je složité. Aby dlouho trvalo, je třeba mít hodně trpělivosti na obou stranách a … moment, počkej, neměl bys chuť se přihlásit jako odběratel mého občasníku, který rozesílám jednou týdně?”

“Ne, díky.” řekl Hugo.

“Jediné, co stačí je e-mailová adresa. Skvělé tipy do života! Tisíce lidí už to odebírá a kdykoliv se můžeš zase odhlásit, když tě to nebude bavit.”

“Ne, zatím ne, fakt díky.” důrazněji dodal Hugo.

“Tak jo, dobře…takže, kde jsem to … jo …nesnažit se jeden druhého změnit k obrazu svému. Najít něco společného, co vás bude oba bavit. Zamysli se, jestli byste třeba neměli pomýšlet na založení rodiny.”

“Trpělivost. No jo Dane, tu Káťa nikdy moc neměla.”

“Zkus se nad tím zamyslet.” přidal Dan. “Pokud tě zaujalo, co jsem ti řekl, můžeš to nasdílet na svůj Facebook, Twitter nebo LinkedIn. Máš k tomu nějaký komentář?”

“Ani ne, Dane.”

“Fajn Hugo. Ještě jsem ti chtěl zdůraznit, že všechno, cos mi řekl je u mě naprosto v bezpečí. Všechno, co o lidech vím, je perfektně zabezpečeno šifrováním. Víš, používám ThawteČert SSL Pro 512bit.”

“To neznám, ale je dobré to vědět. Tak se měj Dane.”

“Hele, nechceš se ještě na něco mrknout? Máš auto? Prodávám teď pneumatiky za super ceny a když se na to společně mrkneme ještě teď, tak ti můžu nabídnout 10% slevu. Dnes odpoledne ta akce končí!”

“Jseš opravdu hodný Dane. Víš, ale Káťa už na mě čeká, tak musím.”

“Jasně Hugo a doufám, že zas pokecáme.”

“Čau Dane.”

Sdílet