Hlavní navigace

SpywareTerminator 2 - Co nového přinese?

13. 1. 2009 0:16 (aktualizováno) Strongy!

Aktuální zpravodajství

Recenze antivirů, antispyware a firewallů

Články a informace o bezpečnosti

Společnost Crawler (autor programu) brzy uvede první veřejnou beta verzi nové verze anti-spyware programu SpywareTerminator 2, který zatím chrání počítače více než šesti milionů uživatelů. Co nového nám tento program přinese a na co se můžeme těšit od brněnských vývojářů?

SpywareTerminator

Mezi nejvýznamnější na první pohled viditelné změny patří nová úvodní obrazovka a přidání nové položky menu „Internet Protection“ tedy internetová ochrana. Součástí této komponenty se stane imunizace systému, která zatím nebyla k vidění a která bude mít za úkol nastavit (optimalizovat) systém tak, aby byl co nejodolnější útokům z internetu a byl chráněn proti sledování pohybu uživatele na stránkách. Dále bude součástí komponenty také Web Security Guard, který zajistí ochranu proti stránkám s podvodným a nebezpečným obsahem, zároveň bude kontrolovat Cookies na přítomnost těch z nebezpečných serverů, ale aby toho nebylo málo budou kontrolovány i oblíbené položky (záložky) v prohlížeči také na přítomnost těch, které odkazují na nebezpečné servery či už nejsou funkční.

Další změny postřehneme v procesu aktualizací, které prošli kompletním předěláním. Nebylo opomenuto přidání dnes již u konkurence běžných funkcí, které současné verzi SpywareTerminatora chybí, jako například možnost vytvoření uživatelského testu do podrobností (tedy co, kde a jak testovat) a také možnost rozšířeného plánování. V celku zajímavou novinku je ukládání historie testů.

SpywareTerminator je velmi zajímavý program a to nejen díky tomu, že je zdrama, ale teké díky svým funkcím. Jediné co mu mohu vytknout je integrace ClamAV. Při instalaci je možné zvolit nainstalovat i rezidentní antivirou kontrolu a uživatel bohužel není upozorněn na to, že může dojít ke kolizi s jiným antivirovým produktem a následně k produkci falešných poplachů či citelného zpomalení systému. Snad tento malý problém bude v nové verzi vyřešen.

K tomu to programu se v České republice přiřadilo slovní spojení „Malý, ale šikovný!“ a dovolím si říci, že pokud bude slibovaný SpywareTerminator 2 skutečně dotažený do detailů spojení se změní na „Vyspělý a kvalitní!“ :)

V závěru snad jen napíši, že ani dnes v době kdy tento program sklidil úspěch v mnoha státech společnost naplánuje SpywareTerminator zpoplatnit! Plánuje jen placenou edici s rozšířenou technickou podporu. Což je jistě dobrá zpráva pro fanoušky.

AKTUALIZOVÁNO 29.6.2007 (11:20)
Jak bude vypadat Spyware Terminator 2? Zde je náhled jeho interní BETA verze

ST2

Za spolupráci děkuji produktovému manažerovi SpywareTerminatoru Panu Davidu Filipovi.

Sdílet