Hlavní navigace

RELIGIS blog - Témata označená nálepkou Programování

 • Používejte geniální CAPTCHA techniku

  Útoky spamarů na webové služby nabírá každým dnem na obrátkách. Jejich hlavní premisou, kromě zasílání všemožných mailů a všemožné adresy, je také hledání formulářů na různých stránkách internetu a skrz ně zasílat zprávy, většinou s obsahem odkazu na nákup prášků pro zvyšování potence (každý ví, o jakou tabletu se jedná) a jiných potencionálně nebezpečných věcí, s cílem přilákat k sobě zákazníky.
  16. 4. 2010 11:33 (aktualizováno)
 • Chudáci uživatelé

  Miluju testování nových projektů. Hodně se u toho zabavím. Akorát je mi trochu líto těch uživatelů pokud se něco dostane ven :) Připomíná mi to tak trochu pohádku tahali řepu tahali. Jooo, programátoři byli, jsou a vždycky budou trošku zvláštní tvorové. Přemýšlí nad kódem a jeho logikou, uživatelnost ale zůstává stranou :)
  16. 4. 2010 11:34 (aktualizováno)
 • Vypršení životnosti relace – vyřešení pomocí AJAX

  V předchozím článku o vypršení životnosti relace jsem popisoval dvě možnosti, jak tento problém řešit. První možnost byla prodloužit životnost relace přímo v nastavení PHP, avšak tato možnost se zdá bytí neschůdná, neboť zbytečně zatěžuje server a může vést až k výpadku serveru. Druhá možnost se opírá o prodlužování relací. V této části článku vytvořím službu s využitím AJAX, která nám bude automaticky prodlužovat relace a tím uchovávat data aktivního uživatele na serveru.
  16. 4. 2010 11:34 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).