Ach ty vorkšopy!
Zřejmě každý kdo se pohybuje v IT utrpí čas od času nějaký workshop a bezpochyby má i pocit, že si ten nebo onen workshop mohl ušetřit a věnovat se něčemu prospěšnějšímu. Ano, stalo se i mě, protrpět jich musím poměrně dost, ale ten zatím poslední byl naprostý extrém. Firma má zhruba 65´000 zaměstnanců z toho asi 25´000 v IT. Před nejakými 10 lety pohltila většího konkurenta a od té doby se ho snaží, zatím dost neúspěšně, zaintegrovat a celá dlouhá léta tedy ve firmě pracujeme se dvěma druhy desktopů, se dvěma druhy solarisových serverů, linuxových serverů, dvě různé sítě, dva různé intranety, dva různé systémy na správu DNS atd. atd. atd. Lidi na IT službách závislí poměrně oprávněně nadávají, že IT je neflexibilní a pomalé (ve smyslu „time to market“), a že s tím musíme nutně něco udělat. Třeba uspořádat workshop a pokusit se přijít na to jak zrychlit průběh IT projektů. Pravda, IT projekty jsou opravdu bolest, mimo jiné proto, že vykonat prázdný projekt, tj. projekt, který projde celým procesem oficilaního schválení, review, startu a ukončení, tedy takový projekt, který nic nevyprodukuje a slízne celý over-head, trvá zhruba 4 měsíce! Tedy IT projekty jsou neflexibilní a pomalé a ten workshop to měl zlepšit. Sešlo se nás 20 (slovy dvacet), to je poměrně jasné znamení, že se vůbec k ničemu nedobereme a když přece jenom dobereme tak to bude stát za starou bačkoru. Začali jsme tím, že dáme dohromady seznam všech rolí, které se v průběhu projektu vyskytnou a pak je napasujeme na nějakou standardní metodiku řízení projektu (u nás CMMI) a bude vyhráno. Takže už na začátku jsem měl neodolatenou chuť odejít. Mimochodem ten seznam rolí byl jediné k čemu se dobrali, říkám oni, protože já už na závěr chyběl, to opravdu nešlo vydržet. Ten seznam, jen tak pro úplnost:
- Product manager
- Projekt manager
- Program manager
- Account manager
- Request manager
- Requirements manager
- Quality assurance manager
- Test designer
- Test manager
- Compliance manager
- IT project leader
- Business project leader
- Software engineer
- System engineer
- Requirements engineer
- Configuration manager
- Release manager
- Application owner
- CMMI assesor
- Risk manager
- Quality assurance reader
- Quality assurance author
- Test executor
- Domain architect
- Solution architect
- Supply manager
- Vendor manager
- Key account manager
- Deployment manager
- Technical writer
- Code reviewer
- System integrator
- Resource manager
Ano vývojáři v seznamu chybí, zcela záměrně, důvodem je offshoaring pomocí kterého se firma snaží ušetřit peníze. Byla to opravdu „užitečně“ využitá středa, druhé části workshopu, tedy napsasování rolí na procesy, se už nezúčastním, šéf bude muset najít jinou oběť. To budou ty IT projekty ale flexibilní a rychlé!
Anketa
Kolik workshopů měsíčně protrpíte?
- Podle hodnocení
- Podle vláken
- Nejnovější
-
Dave (neregistrovaný)
Cau,
nevim sice, o kterou firmu se jedna (narazil jsem na tenhle blog ciste nahodou), ale vsechny tyto role sice CMMI definuje, ale rozhodne se nemusi zavadet :-). CMMI neni uplne mimo, kdyz se dela rozumne - vim o cem mluvim, driv jsem delal developera a testera a ted QA managera a clovek musi fakt pochopit obe strany.
Dave -
LorencoLoricelli (neregistrovaný)
Want to see the present beauty? Look!
<a href=http://the-world-of-the-bold-and-the-beautiful.pozitor2.info/index.html> the world of the bold and the beautiful </a>
<a href=http://beautiful-lie.pozitor2.info/index.html> beautiful lie </a>
<a href=http://beautiful-asian-model-pic.pozitor2.info/index.html> beautiful asian model pic </a>
<a href=http://beautiful-wallpaper.pozitor2.info/index.html> beautiful wallpaper </a>
<a href=http://beautiful-leg.pozitor2.info/index.html> beautiful leg </a>
mmm
Nejčtenější články autora
-
Phishing kvíz
Přečteno 4 510×
-
Gumový svět
Přečteno 3 973×
-
Ach ty vorkšopy!
Přečteno 3 526×
-
Milé ó-dvě, jde to!
Přečteno 3 490×
-
Já ti zazpívám
Přečteno 3 436×
Poslední názory
-
\
gumovy svet
ke článku Gumový svět -
\
ale jděte někam s těmi odkazy na vydělávání na
ke článku Továrna na peníze -
\
Kdyby rozdílem bylo jen logo, budiž
ke článku Phishing kvíz -
\
Jestlipak už se holíš
ke článku Phishing kvíz -
\
jeste doplanim, ze to je fakt nesmysl
ke článku Phishing kvíz
-
- IT technik
- Angular frontend developer
- Systémový specialista
- .NET Core Developer - API, microservices, platební terminály
- IT / AV technik pro konference
- UX Kapitán/ka ke kormidlu!
-
- Základy PPC reklamy v Google Ads a Skliku
- Jak úspěšně nastartovat projekt
- Seznamy na SharePointu 3: zobrazení pro přehlednou práci s daty
- Co ví věda o spokojenosti?
- Jak si vytvořit a udržet produktivní návyky
- Word 2016: Základní kroky pro perfektní dokumenty
-
- QA Engineer
- Reporting & data HR leader
- IT technik
- Angular frontend developer
- .NET Core Developer - API, microservices, platební terminály
- PHP Programátor
-
- Jak úspěšně nastartovat projekt
- Seznamy na SharePointu 3: zobrazení pro přehlednou práci s daty
- Projektové řízení krok za krokem
- Knihovny na SharePointu 3: Akce se soubory v knihovně online
- Co ví věda o spokojenosti?
- Jak si vytvořit a udržet produktivní návyky
Komerční sdělení
Dále u nás najdete
Internet Info Lupa.cz (www.lupa.cz)
Server o českém Internetu. ISSN 1213-0702
Copyright © 1998 – 2019 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.