Hlavní navigace

Invisible mód v instant messengerech

13. 2. 2006 10:12 (aktualizováno) lasthunter

K této pidi-glose mě inspiroval článek na Technet.cz z letošního března, který pojednává o postupu, se kterým se lze dopídit k tomu, kdo se před vámi na ICQ skrývá invisible módem.

Využili byste takové možnosti? Já rozhodně ne. Je sice fajn, že odhalíte člověka, který si nepřeje, abyste ho viděli on-line a případně mu psali, ale na druhou stranu, když se předemnou takhle někdo skrývá, je to jeho osobní věc a mně to nemusí zajímat. Takový člověk není dobrým přítelem a ani kolegou. A nejspíš si to ani vědět nepřeji, takového zjištění se celkem obávám a je přecijen lepší, když radši víc nevím, než vím.

Do invisible listu si dávám nepoučitelné lidi, především z řad mých vrstevníků a mladších, které nestačí několikrát upozornit, aby mi přestali psát, protože zrovna v tu chvíli nemám čas. Extrémní případy, kterým dojde, že jsem si pouze nastavil invisible mód/dal je do invisible listu, mě otravují i poté a ty dávám bez okolků i do ignore listu. Trochu se stydím za to, že jsem mezi tyhle extrémní případy jeden čas patřil také. Ale poté, co jsem začal být „žádanější“ a vlastně i dodnes nemám často na ICQ/MSN/Jabberu chvilku klidu, jsem si uvědomil, že takové otravování je skutečně otravné a zanechal jsem toho. Vážím si svého času a snažím se ho neubírat ani ostatním…

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).