Hlavní navigace

Jankův blog - Témata označená nálepkou Dění na Internetu

 • Google Dokumenty: už i hlavička a patička...

  Online textový editor Google Dokumenty nenápadně doplnil drobnost: do textového dokumentu můžeme vložit jednoduchou hlavičku a patičku. V kódu to vypadá takhle: <div id=„google_header“ class=„google_he­ader“><p>&nbs­p;</p></div><br> <div id=„google_footer“ class=„google_fo­oter“><p>&nbs­p;</p></div>
  8. 1. 2008 14:49
 • Novinky v Google Dokumenty

  Online kancelářský balík Google Dokumenty má od počátku roku 2008 několik drobných novinek: podsložky pro lepší třídění dokumentů změněný panel nástrojů s lepší dostupností některých funkcí vylepšení modulu Prezentace o drobná vylepšení možnost publikace prezentací v IFRAME (srovnání s konkurencí)
  6. 1. 2008 14:29 (aktualizováno)
 • Test everything! Stovka testů webu pod jednou střechou.

  Počet na tomto webu posbíraných kontrolních a testovacích služeb je už poněkud nepřehlédný, ale pokud máte sklon k masochismu, zkuste tester.jonasjoh­n.de… Kromě vygenerovaných přímých odkazů si můžete výsledky zobrazit v rámech.
  27. 12. 2007 14:42 (aktualizováno)
 • Google Knol: ještě jeden pohled

  Zatím se bavíme o Google Knol jako o připravované konkurenci Wikipedie. Dejme si ale oficiální publikované informace o Knol s nedávnou informací o připravované náhradě služby Google Page Creator (kromě jiného je součástí Google Apps) novým CMS na bázi wiki. A je vymalováno… Google bude nabízet robustní hosting a další podnikové služby v kombinaci s robustním CMS. Je tedy jasné, kdo všechno se musí obávat o chleba. Lokalizace nového CMS může být velmi rychlá…
  25. 12. 2007 12:02
 • Google Knol: Knowledge On Line?

  V tomto týdnu začal Google testovat novou službu Knol, o které informoval na svém oficiálním blogu. Knol by se měl stát jakousi konkurencí Wikipedie s důrazem na podíl konkrétního autora a jeho odbornost a samozřejmě i komunitní nástroje: hodnocení, komentáře, možnost doplnění či recenze. Google poskytne autorům, pokud budou souhlasit se zveřejnění inzerce u svého článku, podíl na výnosech.
  14. 12. 2007 16:18 (aktualizováno)
 • CSS Text Wrapper: Generate HTML/CSS to wrap content to any shape

  Online služby se množí a zasahují do všech možných oblastí. A některé z nich mohou být považovány za ptákoviny… CSS Text Wrapper umí pomocí flashového grafického editoru třeba vygenerovat tohle…
  13. 12. 2007 13:49 (aktualizováno)
 • Jackass 2.5: Paramout nabídne premiéru filmu nejdříve online zdarma

  Paramount nenabídne hodinovou kompilaci Jackass 2.5 volně ke stažení, ale jako stream od 19. prosince s 15–30 sekundovou reklamou na úvodu a na konci. Po dvou týdnech pak začne jeho prodej tradičními cestami prostřednictvím pay-per-view TV, na DVD a pro iTunes. Kompilace navazuje na komedii Jackass 2 a obsahuje i v něm nepoužité scény.
  13. 12. 2007 11:24
 • Google Docs: počet uživatelů roste a konkurence zaostává

  Richard MacManus na Read/WriteWeb zveřejnil v postu Google Docs the Clear Leader in Web Office Market několik grafů společnosti Compete s porovnáním počtu uživatelů online kanceláří Google Apps, Zoho, ThinkFree a dalších v posledním roce. Počet uživatelů Google Docs a Spreadsheets (česky Dokumenty Google) se podle těchto dat v posledním půlroce více než ztrojnásobil a je řádově vyšší než u konkurence.
  10. 12. 2007 15:36
 • Další žebříček: stovka nejpopulárnějších německých Web 2.0

  Německý Blognation přinesl žebříček The 100 Most Popular Web 2.0 Sites From Germany, kde jsou na špici s výrazným náskokem www.pageflakes­.com, www.mindmeister­.com a flashface.ctap­t.de. Žebříček vychází z počtu bookmarků na del.icio.us. Jak by vypadal u českých Web 2.0?
  10. 12. 2007 15:11
 • Google nedoporučuje MyEgo.cz

  Ten, jehož jméno se nevyslovuje, publikoval článek Google doporučuje MyEgo.cz! a čeká, jak bude veřejnost reagovat. Ocitujme si tu malou (píp): Google ve své aplikaci Google Reader (online RSS čtečka) doporučuje web MyEgo.cz. Pouhý týden po jeho založení jej jen přes Google Reader odebírá 425 lidí.
  3. 12. 2007 17:08 (aktualizováno)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).