Hlavní navigace

Jankův blog

 • Desktopy Dell s procesory AMD: padla další hranice

  Společnost Dell bude nyní dodávat své stolní počítače řady Dimension C521 a Dimension E521 s procesory AMD. Dlouhá léta se o této možnosti spekulovalo, občas probleskla zpráva, že Dell koupil větší množství procesorů AMD, ale vždy to byly jen nepotvrzené fámy. Paradoxně tato zpráva přichází v době, kdy se Intel svou novou generací procesorů Core 2 Duo odrazil od technologického dna, kam ho dostala především svou spotřebou řada Pentium 4. Intel Core 2 Duo vyráběný 65nm technologií posunul hranice
  17. 9. 2006 17:56 (aktualizováno)
 • Komunitní portál ODF - opendocument.xml.org

  Úhledný portál OASIS fungující jako oficiální zdroj informací OpenDocument OASIS Standard naleznete na adrese http://opendo­cument.xml.or­g/.
  17. 9. 2006 11:56 (aktualizováno)
 • Přednášky z OpenOffice.org Conference 2006

  V tomto týdnu proběhla OpenOffice.org Conference 2006, přednášky i českých přednášejících jsou online v různých formátech na http://ooocon-arnes.kiberpi­pa.org/media/in­dex-2006.html.
  16. 9. 2006 11:49
 • ECS bude vyrábět základní desky pro Intel

  Není to tak dávno, co řada „odborníků“ v konferencích ohrnovala nos nad produkty Elitegroup Computer System: tyto základní desky patří k low-end a kritizovala se často jejich kvalita i řada technických nedostatků v návrhu desky, kdy například kondenzátory překážely při osazení chladiče procesoru. Pak se proláklo, že desky ECS používá společnost Compaq a nyní podle The Taipei Times bude ECS vyrábět levné desky pro Intel. Po již ukončené spolupráci Intel a ATI je to další překvapení.
  14. 9. 2006 20:16
 • O šéfce českého Google z Google a odjinud

  Taťana le Moigne, rozená Táňa Janečková, se stane šéfkou české pobočky Google, zní tamtamy českého internetu. A ještě přidejme trochu bulvárních informací: Radim Kolář o jejím působení v Microsoft píše v roce 1997 v NetMag: „No a nejvetsi ESO v M$ je zrejme sefredaktorka MS News – Tana Janeckova, ktera pise uvodniky do M$ News. Tyto uvodniky jsem si cetl nekolikrat a opravdu jsem nepochopil zda jsou tak spatne psany zamerne, nebo je to neschopnost. Jsou stasne moc reklamni…
  13. 9. 2006 16:05 (aktualizováno)
 • Lži na iDnes: Internet do škol jako hůl na Petra Roupce

  Personální čistky na ministerstvu školství samozřejmě přitahují média, neuvěřitelnou hloupost a neschopnost pokázaly Pavla Kubálková a Jana Blažková na iDnes v článku Ministryně školství chce změnit maturity i přijímačky, kde označily poradce ministryně Petra Roupce za strůjce nehospodárnosti v Internetu do škol. Místo aby si ověřily uvedené lži od nejmenovaného zdroje z ministerstva například pomocí Google, zapojily se do probíhající Paroubkovy protivládní kampaně.
  9. 9. 2006 17:10
 • Internet do britských škol aneb Česká školská cesta do pekel

  Česká školská reforma se ohání celou řadou nových termínů, jako jsou klíčové kompetence, rámcové vzdělávací programy a další, ale ICT je v přípravě i realizaci reformy popelkou. Pětiletá Státní informační politika ve vzdělávání (SIPVZ) skončila rovněž přes řadu pozitivních změn fiaskem, zvláště pokud budeme posuzovat rentabilitu dosud vynaložených 7 miliard ze státního rozpočtu.
  9. 9. 2006 16:45 (aktualizováno)
 • Borland Turbooooo...

  Před dvaceti lety jsem se poprvé setkal s vývojovým balíkem Borland Turbo Pascal. Jako odpůrce pojídačů koláčů mi po mém programátorské posloupnosti Algol-Fortran-Cobol k srdci nepřirostl a na platformě CP/M jsem si s MicroFocus Cobol dovolil v něm pracujícím konkurenčním programátorským týmům tvořícím účetní aplikace celkem úspěšně konkurovat. Ale měl jsem k celé rodině Borland Turbo vždy respekt a před pár lety jsem nyní už free verzi Turbo Pascal 5.5 s chutí používal při výuce programování v 
  8. 9. 2006 13:28 (aktualizováno)
 • Ještě o Peprnet.cz: Boura to zkoušel dlouho...

  Bývalá ministryně informatiky Bérová chatovala na iDnes a na přetřes přišel i starý známý projekt Peprnet.cz: OTÁZKA (Pamětník) Dobrý den, zabýval jsem se někdy okolo r.2001 www portály pro děti a mládež a do ruky se mi tehdy dostal zcela šílený projekt bulvárního typu Peprnet pana Boury. Bože chraň mé děti v 1. a 5. třídě před něčím takovým, řekl jsem si tehdy…
  9. 9. 2006 12:53 (aktualizováno)
 • Java jako Open Source a v ČR vzniká Java User Group

  Společnost Sun Microsystems na konferenci LinuxWorld 2006 oznámila přechod platformy Java do světa otevřeného softwaru, po StarOffice a Solaris je to další zajímavý krok, na který bude jistě navazovat další rozvoj této technologie i u nás. Společnost Sun Microsystems a portál www.java.cz, společně s Katedrou počítačů FEL ČVUT, zakládají oficiální sdružení uživatelů platformy Java v České republice Java User Group (JUG).
  25. 8. 2006 16:20