Hlavní navigace

Takhle toho moc neprodáš, Motorolo

13. 2. 2006 10:14 (aktualizováno) František Fuka

Chtěl jsem zjistit, zda se dá ze stránek Motoroly stáhnout český manuál k jejich telefonu V3 Razr, pokud bych si ho koupil jinde než v ČR. A narazil jsem na ten nejodpudivější příklad toho, jak špatně to může dopadnout, když velká nadnárodní firma přistupuje ke svým stránkám nadnárodně.

Už když jsem vstoupil na motorola.cz (tedy na stránky určené pro Čechy), přivítala mě veliká Flash reklama, tvrdící „Radio Soluciones Cuando un Organismo NECESITA tener una comunicación constante, clara, eficaz e instantánea, con su personal…“ (a tak dále), která mě poněkud vyvedla z rovnováhy. V pravé části této stránky jsem pak našel link „V3 Razr – See it first“, vedoucí na flashovou animaci, upozorňující mě (tentokrát anglicky), že tento telefon bude opravdu super, až bude na trhu (přitom je dávno v prodeji).

Když se dostanu na stránku určenou mobilním telefonům, která má URL „http://direc­t.motorola.com/cze/Na­tionalHome.as­p?country=CZE&lan­guage=CZE&selec­tedtab=1#“ (i když tím, že tomu říkám URL, urážím všechny normální URL), zdá se, že by to mohlo vést k cíli, ale je to zdání mylné. Naprostá většina zdejších linků totiž vede na neexistující stránky. Jednou ze světlých výjimek je odkaz na telefon Motorola V220, kde najdete české grafické nadpisy, ve kterých chybí všechna E s háčkem!

Nedík, Motorolo.

Sdílet