Hlavní navigace

Prožijte znovu 11. září 2001

9. 9. 2006 2:10 František Fuka

Nadpis je vlastně poněkud zavádějící. Nemám tušení, jak jste zrovna vy prožili 11. září 2001. Nicméně já ho prožil přilepený před televizí, na které běžel zpravodajský kanál CNN (s občasným přepínáním na naše kanály, kde byli pozadu a špatně překládali CNN).

Od té doby jsem si několikrát říkal, jaká je škoda, že nejsou veřejně k dispozici přehledné videoarchivy, zaznamenávající sled událostí onoho dne tak, jak byly přehazovány americkým divákům. Skoro jsem si říkal, že jde o nějakou konspiraci a že přece nemůže být tak těžké sehnat tyto záznamy, které viděly miliony lidí.

Mé prosby nyní vyslyšela samotná stanice CNN, která se chystá v pondělí 11. září 2006 vysílat po internetu po dobu 24 hodin (od nárazu prvního letadla) přesný záznam svého vysílání z 11. září 2001.

CNN k tomu využije svůj internetový videokanál „Pipeline“, který je normálně placený, ale toto pondělí by měl být zdarma (tudíž se nenechte zmást textem, který vás vybízí k předplacení plnohotnotného kanálu).

Pokud dobře počítám, to důležité by mělo začít někdy okolo půl třetí odpoledne našeho času.

P.S: Šťastnou náhodou se mi podařilo najít svou glosu, která vyšla místo pravidelného FFFILMu na serveru Novinky.cz 12. září 2001.

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).