Hlavní navigace

Programátorská hierarchie (a prostata!)

3. 1. 2007 17:58 František Fuka

Je zajímavé, jak se mé názory na aktuální módnost různých programovacích jazyků liší od „skutečného stavu“. Například jsem žil v domnění, že „hot“ skriptovacím jazykem je už nějaký ten rok Ruby, který vytlačuje Python, ale podle lidí, kteří se programováním skutečně živí, to není pravda, nový Python vytlačuje starý PERL a Ruby je něco akademického, nepoužitelného (a kdo dělá v Ruby, ten je hazardér). O existenci jazyků, se kterými právě hazarduji já (Lua, Erlang) nikdo ani neví.

Někdo si dal tu práci, že sestavil tabulku, indikující (s trochou humoru), kteří programátoři se považují za nadřazené kterým: Úplně nahoře jsou programátoři v Lispu a Assembleru, úplně dole „Lidi, kteří tvrdí, že HTML je programovací jazyk“. A s Ruby to zřejmě nebude tak jednoduché, protože je prakticky kategorií sám pro sebe (viz poznámka).

Programátorská hierarchie

P.S. k jiné hierarchii: Radek Hulán je buď nějak odporně znetvořen v oblasti rozkroku, nebo neví, co je to prostata. U člověka, který má údajně IQ skoro stejně vysoké, jako já, je to překvapující…

Sdílet