Hlavní navigace

Pomoc, jsem v koncích (s Google Analytics)

22. 2. 2006 23:29 František Fuka

Nač chodit kolem horké kaše: Jsem v koncích. Používám Google Analytics od jejich zprovoznění, od dob „porodních potíží“ a myslím si, že celkem chápu většinu z těch monstrózních věcí, které mi nabízejí. Ale teď jsem v koncích!

Google Analytics nabízí filtry. Dosud jsem je nepotřeboval. Teď bych si chtěl zvlášť zobrazovat statistiky jistého statického podadresáře jistého statického serveru. Takže například bych chtěl mít někde pohromadě statistiky pro všechno ve www.server.cz/po­dadresar/, přičemž na všech stránkách www.server.cz už delší dobu Analytics běží.

V dokumentaci jsem našel vysvětleno, že přesně pro tohle se hodí filtry. Byl tam dokonce konkrétní příklad přesně pro tento případ (sledování jednoho podadresáře odděleně od zbytku serveru). Přidal jsem tedy filtr. Počkal jsem dva dny.

A co dál?

Všem SEO/Google/bůhvíco expertům to může připadat legrační, ale já netuším, kde ta výsledná data uvidím! Filtr existuje, celkové statistiky se objevují, ale kde si prohlédnu osamocené statistiky onoho vybraného adresáře? Vzhledem k tomu, že v dokumentaci je spousta stránek o vytváření filtrů, ale žádná o tom, kde jsou vlastně výsledky filtrování vidět, jistě to bude něco úplně neuvěřitelně triviálního. Heeelp…


Sdílet