Hlavní navigace

Nebudete telefonovat, pokud nemáte Intel

14. 2. 2006 0:01 František Fuka

Intel vyrábí procesory. Skype vyvinul (velmi populární) systém pro internetové telefonování. Intel a Skype se dohodli, že v nové verzi Skype budou některé featury lépe fungovat těm uživatelům, kteří mají v počítači procesory Intel.

Jde sice o „vylepšení“, která je většině uživatelům k ničemu (s Intelem budou moci provozovat telekonferenci s 10 lidmi, bez Intelu pouze s 5), ale je evidentní, že Intel pouze „zkouší vody“ a zjišťuje, jak zareaguje veřejnost.

Vzpomínám si, jak kdysi dávno v některých hrách bylo intro „Optimized for Intel Pentium“. To snad dokonce tenkrát mělo jakýsi mlhavý logický důvod. Omezení počtu lidí v telekonferenci podle typu vašeho procesoru je ovšem zcela svévolná záležitost, ať se to Intel bude snažit objektivně vysvětlovat jakkoliv (na mém více než pět let starém počítači zatěžuje telekonference ve třech můj procesor zcela stejně jako normální telefonát ve dvou, a to zanedbatelně).

Čas ukáže, jaký skandál z toho vznikne a jestli se z podobných hnusáren stane tradice. (A mimochodem, jestlipak víte, že hra Halo 2 bude na PC fungovat jen ve Windows Vista?)

Sdílet

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).