Hlavní navigace

Na Internetu můžete být zlí!

20. 2. 2006 20:48 František Fuka

Ne, World of Warcraft nehraji. Ale i když ho nehrajete ani vy, pokuste se se mnou sledovat události, ke kterým došlo na herním serveru Detheroc. Parta, která si říká „Imperial Order“ („IO“) dokončila jakési velmi náročné úkoly a získala (za pomoci ostatních hráčů) žezlo, kterým se musí udeřit do gongu. Tím se otevřou brány, kterými se kdokoliv z tohoto serveru může dostat do dalších světů a užívat si zde nové úkoly.

Vtip je v tom, že Imperial Order se rozhodl, že brány neotevře, dokud nedostane 5000 zlaťáků. Hezky to vysvětlili tím, že se chtějí proslavit a „Hodného hrdinu si nikdo nepamatuje, ale o hajzlech se mluví dlouho“.

Hráči online her se zavazují dodržovat pravidla hry a neprovádět zakázanou činnost, jako je např. přetěžování serverů, obtěžování jiných hráčů atd… Krásné je, že to, co udělali Imperial Order, se zdá být zcela v souladu s pravidly hry. Hráč se nesmí chovat jako parchant a pokud se nějaký člověk jako parchant chová, většinou se snaží vysvětlit, že všechno je jinak a že k tomu byl dohnán okolnostmi. Ale hráčova postava, to je něco jiného. Ten skřet prostě řekně, že je hajzl jenom proto, že se mu chce. A pokud jsou provozovatelé hry féroví lidé, tak do této rozepře nebudou nijak zasahovat. Myslím, že kdyby si více lidí své vrozené zlo ventilovalo v online hrách, bylo by méně skutečných mrtvých.

P.S: Na pointě nic nemění skutečnost, že to zřejmě všechno byl vtip. Nachytalo se hezkých pár tisíc hráčů, viz většina diskusí zde.

Sdílet