Hlavní navigace

Milý dopravní podniku hl. m. Prahy...

7. 10. 2007 21:42 František Fuka

Milý dopravní podniku hl. m. Prahy,

jistě máš nějakou zajímavou dohodu s Atlasem a Seznamem, případně s jinými portály, na základě které jim dodáváš a aktualizuješ data o městské hromadné dopravě, aby je oni mohli používat na svých mapách.

Druhá možnost je, že ta data někde vystavuješ pro každého zadarmo, v nějakém snadno strojově zpracovatelném formátu (tedy nikoliv v PDF), ale v tom případě o tom nevím, pardon.

Každopádně, milý Dopravní podniku, chtěl bych tě upozornit na to, že na Google Maps a Google Transport je nyní také možnost zobrazovat si dopravní spoje a jejich jízdní řády. Mají pro ně jasně definovaný veřejný datový formát a pokud jim někdo data v tomto formátu umístí někam na web a aktualizuje je, stačí to k tomu, aby se zobrazovaly a aktualizovaly spoje na Google Maps. A když k nám do Stověžaté matičky zamíří někdo z ciziny, kde asi bude hledat dopravní spojení ze všeho nejdřív? Na Atlasu ani na Seznamu to nebude.

Takže, milý Dopravní podniku, šlo mi jenom o to, abys věděl o tomto vývoji situace a zvážil, jestli ti existence tvých dopravních spojů na Google Maps nestojí za tu trochu námahy.

P.S: Pokud toto čte Dopravní podnik nějakého jiného města, tak pro něj vpodstatě platí totéž, ale já jsem holt sobecký Pražák…

Sdílet