Po několika betách byla uvolněna finální verze přehrávače Flash Player 9 pro Linux. Znamená to, že pokud navštívíte stránku http://www.adobe.com/go/getflashplayer/ v Linuxu, automaticky by vám měla být nabídnuta linuxová verze.
Jistě, někteří linuxáci z ideologických důvodů odmítají software, ke kterému není k dispozici „svobodný“ zdrojový kód. Ale ti si pak nebudou moci pouštět legrační animace se zvukovými efekty prdění…
To je prima, ale on Linux není zdaleka jenom x86 nebo x86-64, ale taky PPC, ARM, MIPS a mnoho dalších. Proč by měli být majitelé pracovních stanic, PDAček, telefonů, handheldů, settopboxů nebo herních konzolí ochuzeni? Ony ty důvody pro otevřený kód, alepsoň pro takto široce používané věci, je mnohem víc praktický než ideologický.
[4] + [10]
> Co je jednodušší, sehnat si k flashplayeru zdrojáky, nebo nainstalovat 32bit browser?
> A v tom skvělém 64 bitovém systému nelze spustit 32 bitovou aplikaci...
No, na ciste 64 bitovem systemu to problem docela je. On ma totiz takovy Firefox docela slusnou hromadku zavislosti a Ti, co pouzivaji Konqueror taky zajiste neciti potrebu instalovat 32 bitove kdelibs (a snad i neco z kdebase). A flash se zvukem, hehe, to uz vypada i na arts v 32 bitu. A take to cele zahrnuje cely dalsi cross-kompilacni toolchain a glibc.
[7] A vis, ze docela i ano? Vim, proc pouzivam HLFS.
[8] Ale pro par nadsencu by to problem nebyl. Vlastne by me docela zajimalo, v cem je problem. To je toho tolik napsaneho v asm? Protoze C se neportuje tak tezko.
[13] ale ne vsechna distribuce software funguje na ideologickych nebo technologicky-praktickych principech
dost toho funguje na standardnich komercnich principech tj. o tom, co, kdy a za jakych podminek vyda rozhoduje vyrobce zejmena na zaklade svych zajmu (do kterych muze ale nemusi zahrnout i zajmy svych zakazniku)
Vše je řečeno na www.fuxoft.cz
Přečteno 92 861×
Přečteno 84 665×
Přečteno 42 360×
Přečteno 40 436×
Přečteno 37 689×