Hlavní navigace

Když škola strká nos, kam nemá

4. 3. 2006 0:11 František Fuka

V Americe jsou paranoidní skoro všichni. Paranoidní jsou i školy, protože když nějaký student postřílí své spolužáky, někoho může napadnout žalovat školu za špatné jídlo v jídelně, které to střílení způsobilo. Nebo něco podobného. Proto školy dávají velký pozor, co jejich studenti při hodinách při vyučování ve škole dělají. A nejen při vyučování. A nejen ve škole.

Student americké „middle school“ (což je něco mezi náší základní a střední školou) v Kalifornii bude vyloučen za to, že na serveru MySpace.com zveřejnil rasistické nadávky a výhrůžky adresované jisté spolužačce. Dvacet jeho spolužáků je suspendováno za to, že si tyto nadávky prohlédli! A nejlepší na tom je, že to všechno ti studenti prováděli z domova, pomocí svých domácích počítačů.

A já se ptám: Když mé dítě třeba mučí svého spolužáka v našem sklepě, co je do toho jeho škole?

A když už jsme u MySpace.com: Zkusmo jsem se tam přihlásil (jde prý o obrovsky populární záležitost) a zjistil, že je to chaotičtější klon Orkutu. Když jsem si nechal vyhledat „svobodné češky mezi 18 a 35 lety“, podezřele velké procento z nich byly černošky nebo latinos a uměly skvěle anglicky. A jedna z nich mi napsala, že je dcerou Jihoafrického ministra financí a potřebuje pro svého otce bezpečně dostat ze země 35 miliónů dolarů skrz můj účet. Vypadá to, že možná zbohatnu!

Sdílet