Hlavní navigace

HVB Bank mě nemá ráda

7. 12. 2006 1:30 František Fuka

Aby nedošlo k nějakému nedorozumění: Nejsem a nikdy jsem nebyl klientem HVB Bank. Dnes mi ale napsal kamarád, který jejich klientem je, že přešli na nový systém online bankovnictví, ve kterém mu ve Firefoxu vůbec nejde scrollovat obrazovka (takže vidí jen pár prvních transakcí).

Vyzkoušel jsem jejich online demo a skutečně: Scrollování nefunguje a navíc mě dost iritovalo, že mi tato online aplikace arogantně maximalizovala okno prohlížeče, aniž bych se jí o to prosil. Tohle se ještě dneska na seriózních webech dělá? Nebo je to tím, že mám Firefox??

Každopádně, přítel jim poslal (velmi slušně formulované) upozornění na tuto nefunkčnost a dočkal se následující odpovědi:

Vážený pane R****,

oficálně je tato aplikce podporována prohlížečem Intenet Explorer od
Microsoftu. Je nutné využívat právě tento prohlížeč nikoliv jiný.
Děkujime za pochopení.

(Všimněte si jednoho překlepu, tří chybějících písmen a chybějící čárky)

Dokážu pochopit, že zodpovědné lidi z HVB Bank příliš nevzrušuje, že jejich bankovnictví nemohou používat uživatelé Linuxu (koneckonců, to jsou většinou socky a nemají peníze, natož aby si je dávali do banky). Ale že jim nevadí ani skutečnost, že jejich bankovnictví nemohou používat uživatelé Maců, což jsou většinou bohatí lidé v dobrých oblecích, kteří nevědí co s penězi a kupují si drahé nesmysly jako Ferrari, zlaté manžetové knoflíčky a Macy…?

Ani po delším hledání jsem nikde na webu HVB nenašel žádnou zmínku o tom, jaký browser jejich bankovnictví oficiálně podporuje. To by mě zajímalo, jestli bych měl právo odstoupit od smlouvy, pokud by mi slíbili internetové bankovnictví a já zjistil, že ho ze svého (běžného) operačního systému nemohu používat?

Naštěstí máme tendlecten kapitalismus a když má většina bank plus mínus stejné podmínky, tohle jsou přesně ty zdánlivé drobnosti, které rozhodnou o tom, kam půjdou zákazníci. Takže abyste všechno předchozí vzali v úvahu až budete uvažovat o přechodu k HVB…

Sdílet