Hlavní navigace

CNN přebírá materiály z Ogrish.com!

13. 2. 2006 10:12 (aktualizováno) František Fuka

Před takovými dvaceti lety jsme si s kamarády říkali vtip: „Přestavba bude úspěšně zakončena až budou na prvního Máje dávat v televizi Ramba“. A vida, dnes by na tom asi nepřišlo nikomu nic divného. Z podobně absurdní škatulky bylo aktuální tvrzení „Mainstreamová média budou plně akceptovat internetovou žurnalistiku, až bude CNN přebírat materiály z ogrish.com“. A bum ho – dnes se to stalo (přesněji řečeno, dnes jsem si toho poprvé všiml)!

Ogrish.com (raději neuvádím klikatelný link) je sklad toho nejnechutnějšího „ze života“, co se na Internetu objeví: Autentické záběry nehod, poprav, teroristických útoků, to vše bez cenzury. A dnes v rámci pořadu na CNN, ve kterém se mluvilo o bezpečnostních problémech v Iráku, byly vidět internetové filmečky, zachycující úspěšné útoky iráckých povstalců na koaliční jednotky (záběry pořízené povstalci pro propagandistické účely). Byla to nejméně minuta záběrů a nejenže měly v dolní části obrazu „natvrdo“ naklíčovaný watermark „OGRISH.COM“, ale v horním rohu bylo decentní „courtesy ogrish.com“ – prostě jako když se přebírá materiál od seriózní televizní stanice.

Všichni na ogrish.com mají jistě velkou radost z toho, jak se najednou stali součástí mainstreamu. A co tomu asi říkají v Německu, kde se vláda aktivně snaží zablokovat všem občanům přístup na ogrish.com?

Sdílet