Hlavní navigace

Byl Hitler nacista?

22. 7. 2006 11:42 (aktualizováno) František Fuka

(Následující blogpost nemá přílišnou informační hodnotu, pokud už Víta Zvánovce znáte. Doporučuji ke čtení pouze pokud se chcete trochu pobavit.)

Pod tímto poněkud zbytečným článkem o sporech na české Wikipedii se Víťa, Stalin českého pravopisu, snaží tvrdit, že má na Wikipedii problémy kvůli zaujatosti ostatních a nikoliv kvůli tomu, že je nevychované prase. V rámci toho napsal:

nacista1

Odpověď na jeho řečnickou otázku zní: „Naposledy před šesti dny“. Důkaz z jeho trucblogu:

nacista2

Když mu to došlo, začal legračně vysvětlovat, že se to nepočítá, protože „to nevymyslel on, on to jenom používá“ a „Hitlerovy názory jsou irrelevantní“.

Víťo, takhle vzdělaný člověk, který dokončil základní školu (což tvrdíš, že je tvůj případ), neargumentuje. Pokud ti můžu poradit, zkus jeden z následujících postupů, jak se z toho vyvléct:

1. Můžeš tvrdit, že otázka „Kdy jsem jediného wikipedistu označil za nacistu?“ neimplikuje „Nikdy jsem žádného wikipedistu neoznačil za nacistu“ a že sis pouze nemohl vzpomenout, kdy naposledy jsi to udělal.

2. Můžeš tvrdit, že jsi myslel pana Ludvíka Hitlera z Vinohrad, vetešníka, který nikdy nebyl nacista.

3. Můžeš tvrdit (a to je myslím nejnosnější myšlenka), že jsi myslel Adolfa Hitlera, ovšem v době, kdy ještě nebyl nacistou – chtěl jsi tím naznačit, že Cynik podobně dobře maluje pokoje!

Sdílet