Hlavní navigace

Poučný příběh z okurkové sezóny

11. 8. 2008 17:35 petrdrabek

Disclaimer:Nás­ledující příběh je smyšlený, podobnost s žijícími osobami je čistě náhodná. Příběh se nikdy neodehrál, pouze snad ve virtuálním světě jedniček a nul. 

V létě se na českém Internetu zdánlivě nic neděje, takže je čas na mravoučný příběh. Jeden pán, říkejme mu třeba pan Modrý, se v říši českého Internetu prosadil svou tvrdostí a přímostí. Na svém blogu popisoval vlastní nadlidské programátorské a milostné výkony, kritiky bez obalu urážel a kritické komentáře mazal. Sám úspěšně komentoval všude kde se dalo a budoval návštěvnost svého blogu a udržoval si sexy mediální obraz úspěšného muže, milionáře, znalce žen, software, hardware a politiky. Konflikty úspěšně řešil zastrašováním svým kritiků, a zdálo se jeho sláva poroste do nebe.

Jednoho dne se pan Modrý dostal do konfliktu s dalším blogerem, říkejme mu třeba pan Okounek. To se předtím stalo mnohokrát, začal ho tedy zastrašovat a myslel si že opět zvítězí, na jiný výsledek nebyl zvyklý. Pan Okounek se nezalekl a uplatnil strategii která je tak úspěšná v pokeru – podívat se na vyložené karty soupeře a porovnat obraz který o sobě soupeř šíří se skutečností.

Porovnání snů a skutečnosti v případě pana Modrého dopadlo velmi překvapivě. Potvrdilo se že pan Modrý je milionář, ale že se údajně spletl ve znaménku svých aktiv, ostatně znaménka + a – si občas pletou i děti ve škole .

Potvrdilo se že pan Modrý nebydlí v luxusním paláci ve středu Prahy, ale že bydlí jako ostatní smrtelníci, ti kteří nedokážou napsat 2MB kvalitního open source PHP kódu.

Potvrdilo se že pan Modrý má i jiné a možná závažnější starosti než divoké party v Rumunsku na které se přepravuje VIP leteckou dopravou.

Jaké poučení plyne z tohoto příběhu?

Na Internetu nikdo nepozná že jsi pes, ale jednoho dne někdo může poznat že jsi lhář. Člověk dokáže obelhávat malé množství lidí po dlouhou dobu nebo velké množství lidí po krátkou dobu, ale ne obojí… A to je konec pohádky!

Sdílet