Hlavní navigace

Jankův blog - Témata označená nálepkou Technologie

 • Nafukovací myš

  Taky vás nic podobného nenapadlo?
  2. 2. 2008 14:51
 • Drobné krůčky v Google Prezentace: PDF, tisk a vkládání tvarů

  Zdá se, že v prezentacích v Google Docs se frekvence drobných změn zvyšuje: Prezentace můžete nyní již uložit i jako PDF. Tisk je možný se zadaným počtem snímků na stránku (včetně tisku do PDF). Do snímku je možné vložit základní tvary.
  25. 1. 2008 12:19
 • Blogger s OpenID

  V draft verzi služby Blogger se již objevila podpora OpenID 1.1, zatímco včera Yahoo ohlásilo, že bude podporovat OpenID 2.0.
  19. 1. 2008 1:18
 • BECTA nedoporučuje britským školám MS Vista

  Britská vládní agentura pro komunikace a technologie ve vyučování (BECTA) ve své lednové zprávě Microsoft Vista and Office 2007: Final report with recommendations on adoption, deployment and interoperability nedoporučuje upgrade na MS Windows Vista: The new features of Vista add some value but, taking account of the deployment costs and potential benefits, widespread upgrade of the ICT estate in schools and colleges is not recommended.
  11. 1. 2008 11:48
 • Druhý monitor přes USB

  Podpora připojení dvou monitorů je na řadě základních desek s integrovanou grafikou i na řadě grafických karet všeho druhu. Klasikou jsou stále oblíbené Matrox Dual Head, kterou v PCI provedení mám i v mém letitém kancelářském počítači. Jednoduchým řešením připojení dalšího monitoru pro kancelářské počítače je připojení přes na CES 2008 představené USB krabičce Kensington Dual Monitor Adapter. Ta má USB vstup a výstup DVI-I, přičemž kabel DVI-I s redukcí na připojení VGA monitoru se dá dokoupit.
  12. 1. 2008 16:29 (aktualizováno)
 • Subnotebookové žně

  Úspěch ASUS Eee PC vyvolal zájem dalších výrobců a tak se očekává výroba celé řady podobných subnotebooků různých značek (MSI, Apple a další). Na právě probíhajícím veletrhu CES se objevila celá řada zajímavých typů UMPC, řada z nich má i téměř revoluční novinky, jako například Noahpad UMPC. Shrňme si společné rysy některých konstrukcí: 7–8" LCD display, procesor s nízkou spotřebou s frekvencí 433–900 MHz, absence pevného disku, OS Linux a hmotnost do 1 kilogramu…
  9. 1. 2008 11:57 (aktualizováno)
 • NicEdit: hezký WYSIWYG editor pro textarea

  NicEdit je konkurence pro WYSIWYG editory jako jsou TinyMCE nebo FCKEditor, který je funkční v IE 5.5+/FF 2+/Opera 9+/Safari 3+ a je vhodný i pro AJAX aplikace. Základní dva soubory .js a .gif zaberou necelých 35 kB.
  28. 12. 2007 9:42
 • Novinky v Google Reader: doporučení a drag´n´drop

  U přidání RSS přibyla volba Discover, která nabízí (cituji) : Recommendations for new feeds are generated by comparing your interests with the feeds of users similar to you. Druhou novinkou je tak trochu zbytečná funkce drag´n´drop v seznamu RSS. Ta mi ale na vzdáleném desktopu pracuje obdivuhodně pomalu. Ale nabídka doporučených zdrojů se docela povedla…
  30. 11. 2007 10:09
 • České rozhraní Gmail je chudší...

  V českém rozhraní i u nás stále populárnějšího freemailu Gmail chybí několik užitečných funkcí, které anglická nová verze již nabízí. Ale i v anglické verzi se můžete ke staršímu vzhledu vrátit.
  27. 11. 2007 20:34 (aktualizováno)
 • Google uspěl ve Švýcarsku s Gmail

  Druhý největší švýcarský telekomunikační operátor Sunrise podobně jako MAFRA u emailové služby Klikni.cz využil technologie Google pro nabídku své nové emailové služby. Google Apps Partner Edition s aktuální velikostí schránek větší než 5,2 GB je pro ISP bezesporu zajímavý, kdo bude další?
  25. 11. 2007 12:40
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).