Hlavní navigace

Názor ke článku Sreality - bordel jako vždycky od Petr Král - když budu porovnávat SREALITY s SAUTEM... to proto,...

 • 9. 5. 2014 13:39

  Petr Král (neregistrovaný)

  když budu porovnávat SREALITY s SAUTEM... to proto, že SAUTO znám lépe z denní praxe, tak je opravdu těžké vyhovět všem....

  V logice věci je SEZNAM byznys firma, tedy chce vydělávat peníze a je to ona kdo má určovat co a kolik to bude stát. S ohledem k její výjimečnosti na trhu - sledovanosti - je zajímavá pro obě strany (prodávající/ku­pující).Kupují­cí tam budou chodit dokud tam bude zajímavá nabídka, prodávající pokud budou vidět šanci na úspěch v podobě nového zákazníka. Komu se to nelíbí může chodit jinam nebo si vytvořit vlastní portál. Tak to prostě je.

  Co mi vadí na SAUTO.cz je to, že je tam opravdu mnoho nabídek u kterých je značný rozdíl mezi tím co prodávající nabízejí a tím co na Vás čeká při prohlídce. Tuším, že realitky a prodejci aut jsou si v mnohém velmi velmi podobní. Vadilo mi že jsem nabízel auta v bezvadném stavu, s prodlouženou zárukou, řádně nejen vzhledem, ale i technicky připravená za cenu, která opravdu i na prodejně platila. V kontrastu s nabídkami, kde někteří prodejci v kategorii aut 150-250.000 Kč měli u aut nabídky s cenami o 30% nižšími, všechna auta od jednoho typu měla stále stejné fotografie a vše pak bylo schováno za bídným stavem, za tím, že cena byla správná, ale jen při nákupu na úvěr a tak dál a tak dál. Opakovaně jsem na hodně vykřičené nabídky na SAUTO upozorňoval, ale odpovědi jsem nedostal a ty firmy tam svá auta nabízejí dál. To se potom ale nabízí otázka, jestli SEZNAM potřebuje všechny peníze a za každou cenu. A pak otázka nakolik má vůbec zájem řídit určitou "kulturu" na inzertním trhu. A tady si myslím, že možnosti má.

  Tedy SEZNAM týme, snažte se prosím co nejvíce a nabízejte produkty tak, aby byly v rámci možností nabídky srovnatelné, bez podfuků a švindlování a zbavte kupující a zájemce v maximální možné míře těch obchodníků, které nikdy ani nenapadlo dělat poctivou nabídku nebo možná ani nevědí co to poctivost je.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).